Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Emin Önen Gençlerle Buluştu

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Abdülkadir Emin Önen İlim Yayma Cemiyeti ve Genç STK'ların işbirliğiyle düzenlenen 'Gençlerle Sohbet'

İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi tarafından düzenlenen, sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği "Gençlerle Sohbet" konulu programın konuğu CumhurbaşkanıBaşdanışmanı Abdülkadir EminÖnen oldu.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılışında İlim Yayma Cemiyetinin kuruluşu ile ilgili bilgiler verildikten sonra Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıışık, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, kısa birer teşekkür konuşması yaptı.

"Esad rejimini lanetliyorum"

Referandumla ilgili sohbeti öğrencilerin sorularına cevap vererek yapmak istediğini belirten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Abdülkadir Emin Önen, "İki gün önce Suriye İdlib'te büyük bir katliam gerçekleşti. Kimyasal silahlarla, kadınlar, çocuklar, yaşlılar sivil vatandaşlar katledildi. Bu anlamda Esad rejimini de lanetliyorum. En güçlü şekilde, kınıyorum. İnşallah oraya da bir huzur gelsin ve misafir ettiğimiz Suriyeliler de, mülteci kardeşlerimizde bir an önce memleketlerine kavuşsunlar inşallah" dedi.

Önen konuşmasının devamında ise,"Biz bu anayasa değişikliğini gece rüyamızda görüp, ertesi gün gelip sizlere anlatmadık veya meclise getirmedik. Başkanlık Sistemi yaklaşık olarak 200 yıldır Türkiye'nin gündeminde olan bir sistem. Geçmişte de birçok siyasi liderin gündeme getirdiği bir konu. Biz buna, AK Parti kurulurken parti iç tüzüğümüzde yer verdik. Daha iktidar olmadan, seçim olmadan tüzüğümüzde demişiz ki en doğru sistem Türkiye için, başkanlık sistemidir" ifadelerini kullandı.

Daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Önen, gençlerin artık anayasa maddeleri ile ilgili bir şeyler sormayıp doğrudan referandum sonrasında olacaklar konusunda bilgi edinmek istemelerinin, bu konuyu iyi öğrenmiş olduklarını gösterdiğini, güzel bir gençlik yetişeceğine inancının arttığını belirtti.

Sohbetin sonunda öğrencilerle toplu hatıra fotoğrafı çektiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Abdülkadir Emin Önen, ayaküstü de olsa gençlerin bazı sorularını cevapladı, taleplerini dinledi ve gelecekleriyle ilgili nasihatlerde bulundu.

Mehmet Akif İnan Konferans salonunda düzenlenen sohbet programına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Emin Önen'in yanı sıra Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıışık, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, İl Müftüsü İhsan Açık, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Açar ve Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanı Cüneyt Altıparmak, Başkan Yardımcısı Abuzer Çiftçi, Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş ile cemiyet üyeleri ve davetliler katıldı.

10 Nisan 2017 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 489.540 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi