GAP’IN BAŞKENTİ ŞANLIURFA’YA MİLLİ PİYANGO VURDU

26. dönem Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'in 64. Dönem hükümetinde Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı seçilmesi kentte bayram havasının yaşanmasına

Umut DELİ

26. dönem Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’in 64. Dönem hükümetinde Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı seçilmesi kentte bayram havasının yaşanmasına neden olurken görüşlerini aldığımız Milletvekili ve STK Başkanları “Şanlıurfa’ya Milli Piyango vurdu” diyerek mutluluklarını dile getirdiler.

1 Kasım genel seçimlerinde Şanlıurfa’dan aday olan ve 26. Dönem Şanlıurfa Milletvekili olan Faruk Çelik, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı olarak 64. Dönem Hükümetinde kabinede yer aldı. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte GAP şehri olan ve Türkiye’nin 3/1 hububatını karşılayan Şanlıurfa’ya adeta bayram havası yaşanmasına neden oldu.

Urfanatik Gazetesi olarak görüşlerine başvurduğumuz Siyasetçi ve STK’lar bu gelişmeden dolayı duydukları memnuniyet ve mutluluğu Gazetemize aktardılar.

İlk olarak görüşlerini aldığımız Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu: “ Zaman zaman Tarımın Başkenti Urfa’nın Sayın Cumhurbaşkanımız diyor. Bugün Tarımın Başkenti Şanlıurfa hal ettiği yeri buldu, Tarım Bakanı Urfa’dan atandığı için özellikle Urfa Çiftçisinin başına talih kuşu kondu. Allah’ın izniyle Faruk Çelik’in Başarısından dolayı Urfa çiftçisi de fayda görecektir. Özellikle elektrik konusunda sorun elektrikten değil, sorun sulama alanlarının açılması bu nedenle elektrik sorunları da ortadan kalkar. Sayın Faruk Çelik bu konuda çok başarılıdır, inşallah tarım arazilerin hepsi suya kavuşur, elektrik sorunu da kalmaz. Urfa için çok iyi oldu hele hele çiftçilerimiz için hayırlı uğurlu olsun. Şuanda Ankara’dayız devir teslim töreni için Sayın Bakanımızın yanındayız, çok mutluyuz bütün Urfalılar burada idi, Allah’ın izniyle hak yerini buldu. 20 Yıl önce sayın amcamız Necmettin Cevheri Urfalı olarak Tarım Bakanı idi, bugün 64. Hükümette de Faruk Çelik’in Tarım Bakanı olması bizi çok sevindirdi. Tarımın başkentine Tarım Bakanı atanması çok güzel, çok olumlu özellikle Sayın Başkanımız Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanımıza ediyorum bu konuda. Allah’ın izniyle sayın bakanımız çok güzel işler yapacak buna inancımız tamdır Şanlıurfa halkı ve çiftçileri olarak. Şanlıurfa’ya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik hayırlı uğurlu olsun. Urfa’ya ve çiftçilerimize talih kuşu vurdu böylelikle. “Dedi.

Arap kökenli ve Çiftçi olmasıyla birlikte kırsal kesimde sevilen ve sayılan 26. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan: “ Ülkemize ve Milletimize 64. Dönem hükümetin kurulmasını hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Urfa Tarım ili olduğu için adeta Şanlıurfa Milli Piyango vurdu. Tarım Bakanlığı en önemli Bakanlıklardan birisidir, inşallah Sayın Bakanımız Faruk Çelik ile bu bağlamda bu makama layık görülmüş. İnşallah güzel hizmetler olacak. Urfa’da tarım sorunlarının bitmesi için çalışacak Bakanımızın hedefi ve Çiftçimizin temennisi budur. Seçim çalışmaları kapsamında ilçe ve kırsal ziyaretlerimizde çiftçilerimiz sorunları Bakanımıza iletti, bu nenden ile Bakanımız GAP çiftçisinin sorununu yerinde dinledi. Bir an önce su sorunundan, betonlaşmaya, alt yapıdan kaynaklanan sulama sistemi, tapulaştırmaya, hazine arazisi olsun TİGEM arazisine kadar çiftçinin birçok sorunu var. Sayın Bakanımız Faruk Çelik bu konuda GAP çiftçisinin sorununu en kısa sürede çözeceğine inancım tamdır. Satın Bakanımız Tarıma dayalı Sanayileştirme konusunda da alt yapı oluşturulacaktır. Türkiye’ye, Şanlıurfa’ya, GAP çiftçisine Tarım Bakanımız hayırlı uğurlu olsun. “ Dedi.

Şanlıurfa Esnaf Sanatkarlar Odalar Birlik Başkanı M. Şefik Bakay: “ Şanlıurfa Esnaf Odaları olarak Sayın Faruk Çelik’in Tarım Bakanı olması bizi çok mutlu etti. Esnafımızın Urfa’dan bir Bakan istemesini dile getirmiştik bu anlamda en önemli Bakanlık GAP şehri Şanlıurfa’ya Tarım Bakanlığı verildi. Bu bizi ve Urfa çiftçisini çok memnun etti. Esnaf ve vatandaşlarımızın bizzat tebriklerini Sayın Bakanımıza ilettik. Tarım Bakanımız Faruk Çelik ilimize hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Şanlıurfa Ticaret Borsa Başkanı Mehmet Kaya: Sayın eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik bakanlık döneminde Şanlıurfa’ya çok ama çok büyük katkı sunarak ekonominin gelişimi noktasında büyük destek verdi. Şimdi ise GAP’ın Başkenti Şanlıurfa’nın ve Türkiye’nin Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı olması ilimize Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın verdiği desteği göstermektedir. Artık tarım yönünde Şanlıurfa hak ettiği yeri bulacak ve sanayileşmede de büyük önem arz edecektir. Çiftçilerimiz çok mutlu, çok memnun Şanlıurfalı çiftçilerimizin sorunları artık Bakanımızın sayesinde eskiden olduğu gibi şimdi de Tarım Bakanı olması nedeniyle çiftçinin sorununu bilen biri olarak çözüm için çalışmalar yapacağına inanıyoruz. Sayın Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik, Şanlıurfa’mıza hayırlı uğurlu olsun” Dedi.

26 Kasım 2015 - Siyaset

urfanatik.com son bir ayda 489.540 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi