Şenocak Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oldu

Daha önce Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski meclis üyesi İhsan Şenocak Mart 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu

Emin
Video için play'e tıklayın

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi için başkan adayları ve aday adayları belirlenmeye başladı. Siyasi partilerin henüz adayları belli olmazken, bazı kişiler ise şimdiden aday olduklarını açıkladı. Büyükşehir Belediyesi eski meclis üyesi İhsan Şenocak Mart 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı. Henüz hiçbir partiden teklif falan almadığını da açıklayan Şenocak, köy olan Urfa’yı şehir konumuna getirmek istediğini belirtti.

Büyükşehir belediye başkanlığına seçildiği takdirde, yolsuzluğa, rantçılığa asla müsaade etmeyeceğinin altını çizen Şenocak, başkanlık süreci boyunca yapılacak her işin şeffaflık ilkesi dâhilinde yapılacağını söyledi.

‘Şehri şehir yapsa yapsa İhsan Şenocak yapar’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski meclis üyesi İhsan Şenocak, “Bugün burada bulunmamız sebebini muhtemelen biliyorsunuz, birde benim ağzından duyun istedim zaten konu gündeme geldi. Birde benim ağzımdan canlı olarak duyun istedim. Urfa’mızın bazı değerli insanları kendi aralarında görüşmüşler benim daha önceki üniversitedeki hocalık tecrübelerimden İdarecilik tecrübelerimden dolayı benim Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmamı uygun görmüşler. Çünkü büyük bir köy olan şehri şehir yapsa yapsa İhsan Şenocak yapar, yani çağdaş, modern, bir şehir yapar diye düşünmüşler öyle bir kanaate gelmişler. Bu Bana iletildi Ben de Tabi yani yapabileceğime inanıyorum Allah'ın izniyle o insanların düşündüklerinden daha da iyi, daha da doğru bir takım projeler ortaya koyacağıma inanıyorum. Fakat bugüne kadar aday olmayı hiç düşünmemiştim Madem inanıyorsunuz da niye düşünmemiştiniz diye soracak olursanız mevcut siyasi alışkanlıklarda alışılmış yöntemlerde aday olmanın bir takım prosedürleri var o prosedürler benim ilkelerime uymamıştı onun için hiç düşünmemiştim aklımdan bile geçmemişti. Dedi.

‘Ben başkan olacaksam kendim yönetmem gereklidir’

“Mesela ben şimdi aday olabilmek için elime hediyeler alıp birilerinin kapısında gidip beklemem, çünkü birilerine gidip yalvarıp aday olursanız adayı da olsanız sonradan diyelim ki kazandınız Belediye Başkanı oldunuz Adam haklı olarak diyecek ki arkadaş Ben seni Belediye Başkanı yaptım söyle söyle idare edeceksin diyecek. Bu bana ters yani eğer ben Başkan olacaksam benim kendim yönetmem lazım o zaman sadece emanetçi bir görüntü ortaya çıkar.” Diye konuştu.

Başkanların aldığı maaşlar belli

“İkinci bir husus şimdiye kadar gene alışılmış yöntemlerden aday olan insanlar kendi tanıtımları için birtakım paralar harcıyorlar duyduğumuz kadarıyla bu paraların bazen astronomik rakamlara çıktığını duyuyoruz. Şimdi ben Belediye Başkanı olursam alacağım maaş beli ben de bu maaştan daha fazlasına harcarsam onu bir şekilde tahsil etmem lazım benim rahatım iyi şu anda bir şeye de ihtiyacım yok niye hem belediye başkanlığı yükünü alayım, külfeti alayım, ondan sonra bir de hırsızlık yapayım hem bu dünyada, hem öteki dünyada kendi kendini rezil ediyor. Onun için o para harcama konusunda da ben para harcayamam yani ufak tefek masraflar olabilir ama çok büyük paralar harcayamam.” Şeklinde konuştu.

‘Sonra yetim çocuğun, dul kadının, hakkını alıp sponsora iade edemem yapamam’

“Üçüncüsü aklıma gelen şeyler söylüyorum aday olursanız bir sponsor sizi destekler, ben bunu da kabul etmem ben sadakaya muhtaç birisi değilim yani bana zekat da geçmez sponsor beni niye desteklesin sponsor desteklerse bir yatırım yapıyor demektir yani onu karıyla elde edecek demektir geri dönüşümü ile ben başkan olduktan sonra yetim çocuğun, dul kadının, hakkını alıp sponsora iade edemem yapamam. Dolayısıyla bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı ben aday olmayı açıkçası hiç düşünmemiştim, fakat sonradan hisselere istişareler sonucunda şöyle bir fikir ortaya çıktı: Ben bu işlerin hiç birisini yapmayacağım ben eski alışılmış yöntemleri hiçbirisini yapmayacağım kendi adaylığını ilan edeceğim beni tanıyan tanıyor tanımayanlarda gitsin, tanıyanlara sorsunlar birileri bana adaylık teklif etse Fikri ortaya çıktı. Olur mu olmaz mı bilemem olursa hayırlısı Olmazsa da Urfalıların canı sağ olsun Biz şimdi teklif bekler durumdayız Yani normal klasik yöntemlerle herhangi bir partiye müracaatımızı yapmış değil basitçe söyleyeceklerim bunlar.” İfadesini kullandı.

30 Ekim 2018 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 969.070 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?