Şanlıurfa İçin Bir Araya Geldiler

18-21 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara'da yapılacak olan Şanlıurfa Tanıtım Günleri münasebetiyle Şanlıurfa Belediye Başkanları ile bir araya gelen

Şanlıurfa Tanıtım Günleri öncesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, Ceylanpınar Belediye Başkanvekili Mehmet Bayol, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ve Ankara Şanlıurfalılar Dernek Başkanı Mehmet Çiçek ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Şanlıurfa’nın sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerin yanı sıra sanayi potansiyeline de yer verilecek etkinliklerin geniş katılımlı olması için gayret gösterdiklerini, benzer bir etkinliği sonbaharda İstanbul’da da yapmayı planladıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de, “Şanlıurfa’mızın tanıtımı amacıyla yapılacak bu etkinlik için bir istişare toplantısı gerçekleştirdik. Ankara’daki bu etkinliğimizin Şanlıurfa’mıza yakışır bir şekilde, kurumlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın katkısıyla gerçekleşecek. Gayet verimli bir istişare toplantısı oldu. Kabulünden dolayı Sayın Valimize, sayın belediye başkanı arkadaşlarıma ve kaymakamlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

50 STAND KURULACAK

Ankara, Atatürk Kültür Merkezi’nde 18-21 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Şanlıurfa Tanıtım Günlerine, Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’nın 13 İlçe Kaymakamlığı ve ilçe belediyeleri ile 50’ye yakın kamu kurum ve kuruluşu ile meslek odaları katılacak.

Atatürk Kültür Merkezi’nde 2 bin 700 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ne ayrıca Şanlıurfa’daki işletmeler ve esnaflar Şanlıurfa’ya ait yöresel gıdalar, el sanatları ürünleri, tarım ürünleri tanıtım ve satışını da yapacak.

Urfa sanayi ve tarımsal altyapısı, Urfa mutfak kültürü gibi konularda sunumların yapılacağı tanıtım günlerinde, sergiler, uygulamalı el sanatları gösterileri, tiyatrolar, konserler gibi etkinlikler de icra edilecek.

Şanlıurfa tanıtım günleri kapsamında 19 Mayıs 2017 günü Şanlıurfalı sanatçı Ferhat Göçer de bir konser verecek.

18-21 MAYIS 2017

ŞANLIURFA TANITIM GÜNLERİ (ANKARA – ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ)

18 Mayıs 2017 Perşembe (1. Gün)

13.00 Açılış töreni

Konuşmalar

Haliliye Belediyesi Mehteran Konseri

Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Gösterisi

18.00 Fotoğraflarla Urfa Sergisi – Büyükşehir Belediyesi

18.30 Geleneksel Urfa Giysileri – Şanlıurfa Valiliği

19 Mayıs 2017 Cuma (2.Gün)

13.30 Halk Oyunları Gösterisi - Büyükşehir Belediyesi

14.00 Urfa Türküleri Mini Konseri - Eyyübiye Belediyesi

15.00 Sıra Gecesi – Büyükşehir Belediyesi

20.00 Ferhat Göçer Konseri – Şanlıurfa Valiliği

20 Mayıs 2017 Cumartesi (3. Gün)

13.30 Halk Oyunları Gösterisi – Haliliye Belediyesi

14.00 Halk Türküleri Mini Konseri – Eyyübiye Belediyesi

15.00 Sıra Gecesi – Büyükşehir Belediyesi

19.00 Tiyatro (Bizim Zamanımızda Urfa) Haliliye Belediyesi

21 Mayıs 2017 Pazar (4. Gün)

13.30 Halk Oyunları – Haliliye Belediyesi

14.00 Urfa Türküleri Mini Konseri - Eyyübiye Belediyesi

15.00 Sıra Gecesi – Büyükşehir Belediyesi

19.00 Kapanış

03 Mayıs 2017 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 1.013.980 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa’da En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Hangisi?