Şanlıurfaspor’da kimden ne gizleniyor?

Şanlıurfaspor'da geçtiğimiz gün yapılan gizli kapaklı kongrenin ardından Urfanatik.com'un 'Bakın Şanlıurfapor'un İsmi Ne Oluyor”

Harun Kevrek…

Yapılan haberin yankıları halen devam ederken spor kamuoyu ve Urfalılar tepkilerini dile getirmeye devam ediyor.

DELEGE

LERE MESAJ ATILMADI

Yapılacak olan 27 Aralık kongresi öncesinde resmi ilanı vererek işi kılıfına uyduran Sarı Yeşilli yöneticiler delegelere mesaj yollamadı. 27 Aralık’ta hiçbir yöneticinin haberi olmadan kongreye giden Şanlıurfaspor’da çoğu yöneticide kendi yaptıkları kongreye gitmedi. Tüzük değişikliği için yapılması planlanan kongrede çoğunluk sağlanamadığı için bir hafta sonrasına ertelendi.

ÇOĞUNLUĞA BAKILMAKSIZIN KONGRE YAPILDI

Şanlıurfaspor’da ertelenen kongre ardından Sarı yeşilliler geçtiğimiz gün çoğunluğa bakılmaksızın kongreyi gerçekleştirdi. Şanlıurfaspor’un daha önceki kongrelerinde basın ordusu görev yaparken, son kongreye basın mensupları davet edilmedi.

Kongre sonrasında kulüpten yapılan yazılı açıklamada tüzükte bulunan 11 maddeden 2 maddenin değiştirildiği belirtildi. Sarı yeşilliler tüzükte bulunan yönetici sayısını 25’ten, 15’e düşürdü. Genel kurul organları maddesinde de bir değişiklik yapılarak Genel kurul organına disiplin kurulu ve danışma kurulu yapılan oylama eklendi.

TÜM YETKİ ARTIK

ŞANLIURFASPOR

YÖNETİMİNDE

Şanlıurfaspor yönetimi geçtiğimiz gün yapılan sessiz sedasız kongre ile tüm yetkileri kendi üzerlerine aldı. İlk kongrede kimseye mesaj atmadan kongreye giden sarı yeşilliler çoğunluk sağlanamadığı gerekçesiyle kongreyi 1 hafta erteledi. 1 hafta sonrasına ertelenen kongre geçtiğimiz gün çoğunluğa bakılmaksızın yapıldı. Şanlıurfaspor yönetimi yapılan kongre ile delegelerden tam yetkiyi alarak alacak verecek konusunda bütün kararları almak adına yetkiyi kendi üzerlerine aldı.

Ayrıca kongrede 25 olan yönetici sayısı 15’e düşürüldü. Sayının 15’e düşürülmesiyle alınacak kararların daha hızlı yapılması hedefleniyor.

İSMİN ÖNÜNE ALACAK KARŞILIĞI SPONSOR GELİYOR İDDİASI

Şanlıurfaspor’da 3 sezondur başarısız bir yönetim sergileyen mevcut yönetim 3 sezonda yaklaşık 100 trilyon para harcadı. Büyük paralar harcayarak başarıyı yakalayamayan sarı yeşillilerin, şu anda 40 trilyon borcu bulunuyor. Geçtiğimiz gün Şanlıurfaspor’un isim önüne yöneticilerin firmalarının reklamı geleceği iddiaları üzerine konuyu gündeme getiren Urfanatik.com, Şanlıurfaspor yöneticilerinin eleştiri oklarını üzerine çekti. Eleştiri dozajını yükselten bazı yöneticiler gazetecilere hakaret etti.

Urfanatik.com olarak; “Yapılan eleştirilere her zaman açığız fakat eleştiri dozajı hakarete dönüştüğünde bu duruma karşıyız…”

“Ayrıca takım isimi önüne reklam gelmesine karşı değiliz. Şanlıurfaspor yöneticileri sosyal medya üzerinden böyle bir hava oluşturmaya çalışıyor. Kalıcı geliri olmayan bir takıma gelir üretmek gayet güzel bir adım. Fakat takımı kötü yönetimle borç batağına sürükleyen yöneticilerin kendi alacaklarını reklamla tahsis etmeye çalışılması kabul edilebilir bir durum değil”

Öte yandan bir önceki başkan bir televizyonun düzenlediği Şanlıurfaspor programının önüne kendi firmasının reklamını vermesiyle günlerce eleştirilmiş ve televizyon sahibi o reklamın gelirini Şanlıurfaspor’a bağışlamasıyla bu eleştiriler son bulmuştu.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada ise Şanlıurfaspor adının değişmeyeceği ifade edildi.

URFANATİK HABERİNE TEPKİ – GAZETECİLERİ AŞAĞILAYICI SÖZLER

Öte yandan Urfanatik.com’un yaptığı haberin ardından Şanlıurfaspor’un bazı çalışanları ve yöneticileri sosyal medya hesaplarından Urfanatik.com’a tepki gösterdi. Tepkinin dozajını arttıran bazı yöneticiler gazetecileri aşağılayıcı paylaşımlar yaptı.

Şanlıurfa’nın tek çıkış kapısı olan ve kentin en büyük reklam kaynağı olan Şanlıurfaspor üzerinden oynanan oyunlar bir Urfalı olarak bizleri rahatsız ediyor.

Urfanatik.com olarak;

ÇIKARCIYIZ:

Çünkü Şanlıurfaspor ve Şanlıurfa’nın çıkarlarını düşünüyoruz…

TARAFLIYIZ:

Çünkü doğrulardan tarafız…

ZARARLIYIZ:

Çünkü çıkar peşinde koşanlara zarar veriyoruz…

04 Ocak 2016 - Spor

urfanatik.com son bir ayda 986.998 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa’da En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Hangisi?