HAK-İŞ Kadın Komitesi Çorlu'da Buluştu

HAK-İŞ Kadın Komitesi tarafından yürütülen ''Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi''

Toplantıya,HAK-İŞ Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız’ın yanı sıra, HAK-İŞ Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Aydın, Medya-İş Sendikası Genel Sekreteri Sezai Ballı, Medya-İş Sendikası Kadın Kom. Başkan Yar. Gülizar Gülebak, konfederasyona bağlı sendikaların il başkanları, şube kurul yöneticileri, komite başkanları ve basın mensupları katıldı.
Eğitim toplantısına HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı ve Proje Koordinatörü Fatma Zengin, Proje Uzmanları Elif Yıldırım, Mert Tezer, eğitimciler Dr. Nuran Halise Belet, Dr. Neşe Yıldız, Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın, Av. Kiraz Bilge Akçomak Süren ve Rahim Aladağ katıldı.
“HAK-İŞ, Türk ve Dünya Sendikal Hareketinin Değerli ve Saygın Bir Üyesidir”
Genel Sekreter Dr. Osman Yıldız, HAK-İŞ Konfederasyonu’nun 50 yıla yakın bir süredir ilkeli, kararlı ve onurlu sendikal hareketi devam ettirdiğini, birçok ilki geliştirdiğini ve devamlı daha ileriye gittiğini belirterek, “HAK-İŞ, Türk ve dünya sendikal hareketinin değerli ve saygın bir üyesidir” dedi.
Yıldız, HAK-İŞ’in AB, G20 ve İslam İşbirliği Teşkilatı gibi uluslararası arenadaki aktif ve etkin rolü konusunda bilgilendirmelerde bulundu.
HAK-İŞ’in kadın konusundaki çalışmalarını anlatan Yıldız, “HAK-İŞ, kadın konusunda büyük bir atılım yapmıştır. Bütün süreçlere hitap etmekle birlikte, pozitif düşünceyle kadın konusuna eğilim gösteriyoruz. Kadın üyelerimizi, yöneticilerimizi güçlendirmek için eğitimlere ağırlık veriyoruz. Çünkü eğitimin önemli bir argüman olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.
Yıldız, konuşmasının sonunda tüm katılımcılara eğitimden üst düzeyde fayda sağlamaları temennisinde bulundu.
HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin proje kapsamında 5’inci eğitim içinTekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bulunduklarını belirterek, “Kadınların çalışma hayatında yaşadıkları sorunlar var. Bu sorunların çözümü için kadınlarımızın kapasitelerinin geliştirilmesi son derece önemlidir. HAK-İŞ, yıllardan beri önemli etkin projeleri ve faaliyetleri büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor” şeklinde konuştu.
Kadın komitesi faaliyetlerinin, faaliyetten öteye geçerek artık zirvesel boyutlarda gerçekleştirildiğine dikkati çeken Zengin, “Bu faaliyetlere sadece kadınlar değil erkekler de yoğun bir katılım gösteriyor” dedi.
Zengin, eğitimlere büyük önem verdiklerini ve eğitimlerden heyecan duyduklarını belirtti ve “İş ve aile yaşamını uyumlaştırmak, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak için alanında uzman hocalarımızla çalışıyor, üyelerimiz için en güzelini en faydalısını yapmaya çalışıyoruz” dedi.
HAK-İŞ Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Aydın da 2 gün boyunca devam edecek olan eğitimlerde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunun kapsamlı bir şekilde ele alınacağını söyledi.

14 Ekim 2018 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 890.313 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?