Cumhurbaşkanına Hemşerilik Beratı Verilecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çifti kentteki yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi.

ŞanlıurfaBüyükşehir Belediye BaşkanıNihat Çiftçi, Cumhuriyet Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gazetecilerle bir araya gelen Nihat Çiftçi 11 Nisan Urfa'nın kurtuluş etkinlikleri hakkında bilgi verdi. Öte yandan Nihat Çiftçi, 11 Nisan'da Şanlıurfa'ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Şanlıurfa hemşerilik beratının verileceğini belirtti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, bu yıl 11 Nisan Urfa'nın kurtuluşu yıl dönümü nedeniyle kentte 9 gün içinde 23 etkinlik düzenleyeceklerini belirtti.

CUMHURBAŞKANIMIZA HEMŞERİLİK BERAATINI TAKDİM EDECEĞİZ

Başkan Çiftçi, "Bilindiği gibi Urfa'nın şanlı ve destansı bir mücadeleyle bağımsızlığını kimsenin egemenliği altına bırakmadığı 11 Nisan tarihi, bizim için çok önemli bir gündür. Biz, bu şanlı ecdadın nesli olarak tarihe altın harflerle yazılan 11 Nisan'ı, Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Geçtiğimiz yıl TBMM Başkanımız ve Başbakanımızı ağırlayan şanlı şehrimiz, bu yılda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri ile onurlu bir günü daha yad edecektir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisimiz, Şanlıurfa'ya vermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a fahri hemşerilik beraatını vermeyi karar almıştır. İnşallah 11 Nisan'da Cumhurbaşkanımıza Şanlıurfa'yı beraatını takdim edeceğiz" diye konuştu.

Yaklaşık 3 yıldır Şanlıurfa’nın gündemindedir

Çiftçi, ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Eski 11 Nisan Stadyumunun yerine yapılan Novada Park’la ilgili olarak Çiftçi, artık bu konunun gündemden çıkarılması gerektiğini ve 2 hafta içersinde cami inşaat temelinin atılacağını kaydetti. Çiftçi, bu projeye Büyükşehir Belediye Başkanlığı hiçbir para ödemeden yüklenici firma tarafından 15 Milyon TL para harcandığını vurgulayarak, “Yine her ay 75 Bin TL de Büyükşehir Belediyesine kira bedeli gerçekleştirilecek. Burası bir istihdam yeridir, bunu bir tarafa bırakalım, otoparkı da alt tarafta yapılmıştır. Tamamıyla meclis kararımıza, meclis plan notlarımıza uygun bir şekilde yapılmıştır. Buralarda debelenmenin hiçbir anlamının olmadığını düşünüyorum. Bu proje tamamlanmıştır. Şanlıurfa’ya nefes veren bir projedir. Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından iş merkezi olarak yapılmıştır. Bu benim dönemde olmamasına rağmen bu eğim ancak öyle değerlendirilebilir. Yaklaşık 3 yıldır Şanlıurfa’nın gündemindedir. Sanki Şanlıurfa’nın başka sorunu yokmuş gibi, sanki başka projelere adım atmayacakmış gibi buralar tartışılıyor. Gerek olmadığını düşünüyorum. Artık proje bitmiştir. Camisini de tamamlayacağız” dedi.

04 Nisan 2017 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 986.998 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa’da En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Hangisi?