Akupunktur ile hastalıklarınızdan kurtulun...

Çağımızın en büyük hastalıkları Obezite bel boyun fıtığı gibi hastalıklar yıllar öncesinden günümüze kadar gelen Akupunktur tedavisi ile son

Birçok hastalık için kullanılan Akupunktur tedavisi insanların yaşam kalitesini arttırıyor. Vücutta bulunan belirli noktalara yapılan ilaçsız iğne tedavisiyle beyin uyarılarak hastalığın tedavisi sağlanıyor. Uygulanan bu yöntem ise güçlü bir eğitim istiyor. Yıllarını bu işe vermiş olan Fizyoterapist ve Akupunktur Uzmanı İsmail Dal bölgeye hitap etmeye devam ediyor. Şanlıurfa’nın yanı sıra Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır ve Mardin’den gelen hastalar Şanlıurfa’da sağlıklarına kavuşuyor.

Fizyoterapist ve Akupunktur Uzmanı İsmail Dal Urfanatik Gazetesi Muhabiri Harun Kevrek’in sorularını yanıtladı.

İşte o röportaj;

-Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

“Ben Fizyoterapist İsmail Dal. Fizyoterapist ve Akupunktur eğitimi aldım. Yaklaşık 2 senedir Fizyo-Mir Sağlıklı Yaşam Merkezi olarak bölgeye hizmet ediyorum.”

-Akupunktur dediniz. Akupunktur nedir?

“Akupunktur, milattan 5 bin yıl öncesine dayanan bir tedavi yöntemidir. İğnenin vücudun belirli noktalarına batırarak, yapılan tedavi yönteminde beyin uyarılarak hedef organ tekrar kontrolü sağlanıyor ve hastalık bu şekilde tedavi ediliyor.”

-Peki Akupunktur hangi hastalıklarda kullanılıyor?

“Beyin tüm organları kontrol ettiği için iğneleri batırarak beyne gönderdiğimiz uyarı hemen hemen tüm hastalıkları iyileştirebiliyor. Örneğin felçli hastalar, bel - boyun fıtığı hastaları, obezite, nörolojik hastalıklar akupunktur ile tedavi edilen hastalıkların bazılarıdır.”

-Akupunktur’un birçok hastalıkta kullanıldığını söylediniz bel ve boyun fıtığına nasıl bir etkisi var?

“Bel ve boyun fıtığında batırdığımız iğneler o bölgedeki kas spazmını ve Inflamasyon çözer, kan dolaşımını arttırıp iyileşmesini hızlandırır. Endorsin salgılatıp ağrıyı keser”

-Bel ve boyun fıtığı olanlar kaç seansta sağlığına kavuşuyor?

“Tek seansta iyileştirdiğimiz onlarca hastamız var. Fakat kroniklerde bu sayı maksimum 10 seanstır”

-Çağımızın hastalığı obeziteyi Akupunktur ile yenmek mümkün mü?

“Evet iştah noktalarına yaptığımız tedavi ile iştahı kesiyoruz. Bu nedenle hastalarımız kendilerini tok hissediyor. Tokluk hissi hastalarımıza az yediriyor ve fazla kilolarından kurtuluyor. Ayrıca tam tersi kilosu az olanlarında metabolizmasını düzene koyarak kilo almasını sağlıyoruz”

-Ortalama bir hasta Akupunktur ile aylık kaç kilo veriyor?

“Akupunktur tedavisi gören obez hastalarımız ortalama aylık 8 kilo veriyor. Hastalarımıza özel uyguladığımız çizelge ile ideal kilosuna kavuşturuyoruz.”

-Yapılan Akupunktur tedavisinde ilaç kullanıyor musunuz?

“Hayır kesinlikle her hangi bir ilaç tedavisi uygulamıyoruz. Tedavimiz tamamen doğal yöntemlerle yapılıyor.”

-Akupunktur tedavisinin yan etkisi var mı?

“Kesinlikle herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.”

-Kalp, şeker hastaları gibi sistemik hastalar bu tedaviden etkilenir mi?

“Sistemik hastalarda bu tedaviyi gönül rahatlığıyla yaptırabilir. Bu hastalıklara herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.”

-En fazla hangi hastalıklar için başvuru oluyor?

“ Çağımızda birçok hastalık gün yüzüne çıkmış durumda. Birçok hastalık için başvurarak tedavi olan hastalarımız var. Fakat yoğunlukla obezite, bel ve boyun fıtığı hastaları başvuruyor”

-Akupunktur bilinen bir tedavi yöntemi değil. Vatandaşlara bu konuda nasıl sesinizi duyuruyorsunuz?

“Tabi ki her konuda olduğu gibi Akupunkturda da adınızı duyurmanız reklam ile oluyor. Ben yıllarımı vererek aldığım eğitim ile Urfalılara ve bölgeye hizmet ediyorum. Tedavi ettiğim hastalarım benim sesimi duyurma Akupunktur tedavi yöntemini anlatmama oldukça yardımcı oluyor. Sağlığına kavuşan hastalarımız çevresine ister istemez bu durumu anlatıyor”

23 Ocak 2016 - Sağlık

urfanatik.com son bir ayda 735.785 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?