İşte Ceylanpınar'da son 20 günde yapılanlar

Ceylanpınar Belediyesinin geleneksel hale getirdiği çalışmalarını basın ile paylaşımlarına yeni bir bülten ekledi.

Belediye yaklaşık 20 gün de yaptığı çalışmalar la ilgili basın bülteninde çalışmalarını şöyle sıraladı;

Uyarı ve Tanıtım Levha Çalışması

Ceylanpınar ilçe merkezi ve ilçe kırsalındaki Mahallelerinin belirgin noktalarına toplam 650 uyarı levhaları takılarak çalışmalarını tamamladı.
Geçtiğimiz günlerde uyarı levhalarıyla ilgili başlatılan ve Mahallelerin belirgin noktalarına Mahalle levhaları ve uyarı tabelaları yerleştirme çalışmaları kapsamında, Büyükşehir Yasası ile sınırları genişleyen Ceylanpınar Belediyesi, köy tüzel kişiliği ve belde statüsü kaldırılıp Mahalleye dönüştürülen yerleşim yerlerine yeni tabelalar yerleştirildi.

Kasap Esnafının Denetimi

Ceylanpınar Belediyesi, halkın sağlıklı et tüketmesi ve sağlıklı ortamlarda satış yapılmasına yönelik şehir içerisinde faaliyet gösteren kasap esnafını denetledi.
Sağlık İşleri Müdürü Veteriner Hekim Servet Ekin kontrolünde, yapılan denetimler sonucunda, kaçak ve damgasız ete rastlanmazken genel temizlik, sağlık ve hijyen açısından yetersizliklerin olup olmadığının üzerinde duruldu.

Kör Tepe Yerine Modern Alan

Geçtiğimiz günlerde kazalara sebep olan kör tepenin kaldırılmasının ardından çalışmalarını burada genişleten Ceylanpınar Belediyesi aynı güzergah üzerinde bulunan ve Akrep yolu ile kesişen 19 bin m2 alanda çocuk oyun gurubu, dinlenme bankları, yürüyüş ve spor aletlerinde yer alacağı yeşil alanda çalışmalarına başladı.

Antep Deresinde Temizlik Çalışması

İlçe merkezinin ortasından geçen yaklaşık 6 Kilometrelik Antep deresinde Ceylanpınar Belediyesine ait temizlik işleri Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı. Sürdürülen çalışmalar kapsamında kış mevsimi dolayısı ile taşkın sulara neden olamaması ve derenin temiz kalması için temizlik çalışmaları devam ediyor. Yaz ve kış mevsiminde her ay periyodik olarak temizlik çalışmalarının yapıldığı Antep deresinde Belediye ekipleri 10 gün içerisinde çalışmalarını tamamlamayı amaçlıyor.

1009.Cadde de Orta Refüj Çiçek Ekimi

Ceylanpınar Belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü, ilçede çiçeklendirme çalışmalarına başladı. İlçe merkezindeki yolların orta refüjlerine çeşitli süs bitkileri dikimi kapsamında 1009. Cadde üzerinde orta refüjde mevsimlik çiçek dikim çalışmalarına başladı. Refüj çalışmalarının sürdüğü 1009 cadde de toplam 3000 mevsimlik çiçek dikilmesi hedefleniyor.

Belediye Ek Bina İçin Çalışmalar Başladı

Ceylanpınar Belediye Başkanlık binasına ek bina çalışmaları kapsamında eski Dedaş binasında yıkım çalışmalarına başlanıldı.
Şanlıurfa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte Belediye birimlerinde ek birimler olmasının ardından Ceylanpınar Belediyesi çalışma başlattı. Ceylanpınar Belediye Başkanlık binasının yetersiz olması sonucu başlatılan çalışmalar kapsamında ilçe Belediyesi parselinde yer alan eski Dedaş binasına yıkım kararı verildi.
Eski Dedaş binasında devam eden yıkım sonucu mevcut alan genişletilerek ilçe Belediye Başkanlık binasına ilave bina yapılması için çalışmalar başlatıldı.

Toz ve Çamurlu Yollara Kum ve Mıcır Serimi

Ceylanpınar Belediyesi ilçe merkezinde tozlu ve çamurlu olan Mahallelerde çalışma başlattı.
Ceylanpınar ilçe genelinde başlatılan çalışmalar kapsamında geçtiğimiz aylarda tamamlanan Cumhuriyet ve Mehmet Akif Ersoy Mahallelerindeki çalışmalarının ardından Bahçeli evler ile Birlik Mahallelerinde çalışmalar başlatıldı.
Vatandaşların mağdur olamamaları için kış mevsimi dolayısıyla çamur ve bataklık olabilecek sokaklarda çalışmalar Ceylanpınar Belediye ekiplerince sürdürülüyor.

Kırsal Mahallelerde Yol Çalışması

Ceylanpınar Belediyesi ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin koordineli olarak ilçe kırsalında yer alan Mahallelerde Stabilize yol çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde Damlacık Mahallesinde başlanılan Stabilize yol çalışmalarının ardından Belediye ekipleri Aşağı Esence Mahallesinde çalışmalarına başladı. 2016 yıl sonuna kadar 1 metre asfaltsız yol bırakmamayı hedefleyen Ceylanpınar Belediyesi kış aylarında kırsal Mahallelerin bozuk olan zemin yolları için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Aşağı Esence Mahallesinde yaklaşık 2 km. olan ham yolda Stabilize çalışmaları sürerken ekipler en kısa zamanda çalışmaları tamamlamayı amaçlıyor.

Modern Aydınlatma Çalışması

Ceylanpınar Belediyesi ilçe merkezinin bir çok bölgesinde tamamladığı aydınlatma çalışmaların ardından, Gazi Caddesinin aydınlatma çalışmalarının bir bölümünü tamamladı.
Led aydınlatma modern görünümünün yanı sıra ciddi oranda enerji tasarrufu sağlıyor.

Diyaliz Hastası İçin Özel Yol

İlçeye bağlı Damlacık Mahallesinde ikamet eden diyaliz hastası İsmail Demir’in ikamet ettiği evinin ana yola yaklaşık 3.Km uzaklıkta olması nedeniyle özellikle kış aylarında zorluk çektiğini Belediye’ye ileten yakınları, söz konusu 3.Km yol için stabilize yol çalışması yaptı.
Çalışmanın ardından İsmail Demir’in yakınları Belediye Başkanı’na teşekkür etti.

İlçe Girişindeki Park çalışmaları devam ediyor

Ceylanpınar Belediyesi ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Ceylanpınar ilçe girişinde başlattığı park yapım çalışmaları sürüyor. İlçenin girişini yeşil ve modern bir görünümüne kavuşturulması ve ilçe halkının yoğun olarak kullandığı piknik alanları arasında yer alan bölgede park çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor.
Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, çalışma ve hizmetlere ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları koordineli çalışmaların artarak devam edeceğini, sosyal belediye anlayışından taviz vermeyeceklerini ifade etti.

30 Aralık 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 760.606 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?