Urfa’da Ayakkabıcılar Sitesinde Bir İlk

Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde yapılan Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesin de ilk teslim yapıldı.

Şanlıurfa OSB’de ayakkabı sektörünün hızlı bir şekilde kümelenme modeli ile yatırım ve üretim maliyetlerinin azaltılması amacı ile kurulan Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesi’ne yatırımcıların rağbeti sürüyor.

Ayakkabı tabanı üretecek 3 Gen Taban Fabrikası tercihini Şanlıurfa Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesine yaptı. Şanlıurfa OSB Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu 3 Gen Taban Fabrikası Yönetim Kurulu Üyeleri Kerem Erbalcı, Uğur Büyükekşi, Ahmet Ziylan ve Şanlıurfa Fabrika Müdürü Dinçer Tutçu’ya fabrikanın anahtarlarını teslim etti.

Konu ile ilgili Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Sayın Yunus Emre Aksu yaptığı açıklamada “Ayakkabıcılar Sanayi Bölgemize yatırımcılarımızın rağbeti gün geçtikçe artıyor. Haziran ayında 3 fabrika için Gaziantepli iki firma ile sözleşme yapılmıştı. Bu günde yeni bir fabrika için 3 Gen Taban firmasıyla görüşmelerimizi tamamladık. Fabrikanın anahtarını teslim ettik. Yatırımcımıza, Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun. Firma yetkililerini yaptıkları yatırım için tebrik ediyorum. Ayakkabıcılar kısmındaki fabrikaların tamamı üretime geçtiğinde kısa sürede yaklaşık 2 Bin 500 kişinin istihdam edilmesini hedefliyoruz” Dedi.

27 Ağustos 2019 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 489.540 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi