Akçakale Eğitim Bir-Sen Tekyıldız’a Yapılan Saldırıyı Kınadı

Geçtiğimiz Cuma günü Akçakale ilçe Milli eğitim Müdürü Halil Tekyıldız Şube müdürü Ömer Baytak ve Personel Osman Demirdil'e yapılan saldırı

Akçakale Milli eğitim Müdürlüğü Önünde gerçekleştirilen Basın Açıklamasına, Şanlıurfa Eğitim Bir-sen il Başkanı İbrahim Coşkun, Akçakale Eğitim Bir-Sen şube müdürü Ahmet yılmaz ve Yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi.

Akçakale Eğitim Bir-Sen yönetim kurulu adına Basın açıklaması yapan Şanlıurfa Eğitim Bir-sen il Başkanı İbrahim Coşkun Şunları kaydetti;

"Öncelikle Eyyubiye ilçesi Mutlukaya İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olan Şeyma SARI Öğretmenimiz ve kız kardeşi Konya’da komşusu tarafından silahla vurularak öldürülmüştür. Merhumeye Allahtan rahmet ailesine başsağlığı diliyoruz.

Yine 29 mayıs’ta Harran da öğretmenimize karşı darp olayı gerçekleştirimişti. Bizler o günde tepkimizi göstermiştik. Hiç kimse hangi makam ve statüde olursa olsun öğretmenlerimizi hakir görmeye, onlara karşı menfi hareket ve hakaret etme hakkına sahip değildir.

Cuma günü mesai bitiminde kimliği belirsiz kişi ve kişilerce Milli Eğitim Müdürümüz ve araçta bulanan personellerimize karşı saldırı girişiminde bulunulmuş, şiddet eylemi gerçekleştirilmiştir. Bu cahilane ve menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Gün geçmiyor ki eğitim çalışanlarımız saldırıya maruz kalmasınlar. Eğitimcilerimizin korunması ile ilgili acilen hukuki düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz.

Öğretmenlik Meslek Kanununun bir an önce çıkarılması ve bu tür şiddet eylemlerinde mutlaka bu tür yollara tevessül edenlere caydırıcı yönü baskın cezai müeyyidelerin uygulanması ve açılacak davanın kamu davası çerçevesinde yürütülmesi gerekmektedir.

Şanlıurfa’mızın artık bu tür ilkel söylem ve eylemlerle gündeme gelmemesi gerekir. Eğitimde daha güzel işler yaparak, çalışmalar sergileyerek gündem olmalıyız. Tam da eğitimin konuşulmaya başlandığı, tartışıldığı, sorun ve çözümlerin ifade edilmeye çalışıldığı bir dönemde bu olayın gerçekleşmesi ilçemize yapılan en büyük kötülüktür. Haklı kim olursa olsun belge, bilgi ve ilgili yerlere başvurarak hakkını aramalıdır. Devlette ahbap çavuş ilişkisi, şifahen iş olmaz. İddia ettiğiniz hususlar ne olursa olsun şiddeti haklı göstermez Akçakale'mizin eğitimi ve eğitimcileri hedef alınmıştır.

Saldırıya uğrayan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz."

Eğitim-Bir-Sen olarak, eğitim çalışanlarına uygulanan şiddeti kınıyor, yetkilileri gereken tedbirleri ivedilikle almaya ve kamuoyunu daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz.” dedi.

Basın Açıklaması sonrası beş dakikalık Oturma eylemi’de gerçekleştiren sendika üyeleri; “Gün Akçakale'nin Eğitimine sahip çıkma günü,

Gün eğitimcilere sahip çıkma günü, Gün ovanın eğitimine sahip çıkma günüdür” Dediler.

01 Temmuz 2019 Şanliurfa/ Akçakale- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 623.511 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?