SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Bayramda İkramiye

Türkiye Emekliler Derneği SSK ve Bağ-Kur emeklileri için bayramlarda bir maaş ikramiye verilmesini talep etti.

Memurları ve emeklileri ikramiye heyecanı sardı.Memur-SenveTürkiyeKamu- Sen'inmemurvememuremeklileri için toplu sözleşme masasına taşıdığı ikramiye talebi,SSKve Bağ-Kur emeklilerini de heyecanlandırdı.TürkiyeEmekliler Derneği (TÜED), "İkramiyememuremeklilerinden başlayıp,işçive Bağ-Kur emeklilerine de yansıtılsın. Yılda 2 defa bayramlarda 1 maaş ikramiye verilmesi uygun olur' açıklaması yaptı.

YILDA 2 DEFA BİR MAAŞ İKRAMİYE

TÜED'in hukuk danışmanı avukat Cafer Turan Yazıcıoğlu,memurkonfederasyonlarının toplu sözleşme görüşmelerine ikramiye talebini taşımasını güzel ve olumlu bir gelişme olarak nitelendirdiklerini söyledi. Derneklerinin yıllardır dini bayramlarda 2 ikramiyeyi gündeme taşıdığını vurgulayan Yazıcıoğlu, "Dernek olarak sendikalarımızın arkasındayız, konunun destekçisiyiz. Kamuoyunda büyük bir beklenti oluştu. İnşallahhükümetbu talebi benimser. Hükümetimizin olumlu yaklaşacağı inancındayız. Beklentimiz, ikramiyenin öncememuremeklileriyle başlayıpişçive Bağ-Kur emeklilerine de yansıtılması. Bir kararnameyle bu düzenleme yapılabilir" diye konuştu. Sendikalarınmemurvememuremeklileri için Ramazan ve Kurban bayramlarında bin 915 lira ikramiye talep ettiğine değinen Yazıcıoğlu, "SSKve Bağ- Kur emeklilerine yılda 2 defa bayramlarda bir maaş tutarında ikramiye verilmesi uygun olur düşüncesindeyiz" şeklinde konuştu.

PROMOSYON ÖRNEĞİ

Memur-Sen'in 2 yıl önce gerçekleştirilen toplu sözleşmedememuremeklileri için talep ettiği promosyon, tüm emekliler için hayata geçirilmişti. Eğer bayram ikramiyesi kabul görürse, uygulamanınSSKve Bağ-Kur emeklileri için de genişletilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Memurlar vememuremeklilerine ikramiye talebi, 21 Ağustos'a kadar karara bağlanacak. Çıkacak sonuç merakla bekleniyor.

MAAŞLAR 28-29 AĞUSTOS'TA CEPTE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Emekli Sandığı'ndan emekli, dul ve yetim aylığı alanlara bayram nedeniyle gerçekleştirilecek erken ödemenin detaylarını açıkladı. Buna göre; maaş günü 1, 2 ve 3Eylülolanlara 28 Ağustos'ta, 4 ve 5Eylülolanlara ise 29 Ağustos'ta ödeme yapılacak. Bakanlık, yaklaşık 2 milyon 23 bin 871 emeklinin 3 milyar 935 milyon 776 bin lira tutarındaki gelir ve aylıklarının böyleceKurban Bayramıöncesinde ödenmiş olacağını kaydetti.

HABERLERCOM

17 Ağustos 2017 - Ekonomi

urfanatik.com son bir ayda 610.557 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?