İçişleri Bakanı Ala:

-

MARDİN

(AA) - İçişleri BakanıEfkan Ala, "Demokrasinin, gelişmenin, kalkınmanın önüne kimse hendek kazmasın, hendek kazanlara omuz vermesin, onların arkasında durmasın. Meseleleri, problemleriçözme yolu siyasettir" dedi.

Ala, Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ile özel uçakla Mardin Havalimanı'na geldi.

HavalimanındaAK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, İl Emniyet MüdürüLütfullah Uğur Pekcan, İl Jandarma Komutanı AlbayAlaaddin Karsavuran, vali yardımcıları ve bir grup vatandaş tarafından karşılanan Ala, daha sonra beraberindekilerlekent merkezine geçti.

Cuma namazını Ulu Cami'de kılan ve esnaf ziyaretinde bulunan Ala, vatandaşlarla sohbet etti.Ala, kendisini hacca göndermesini isteyen82 yaşındaki Gurbet Olgaç'a, bu talebi yerine getirme sözü verdi.

Mardin Artuklu Üniversitesine bağlı uygulama oteline dönüştürülen tarihi PTT binasını da gezen Ala, yetkililerden bilgi aldı.

Ala, daha sonra yaptığı açıklamada, Mardin'in "tarihin insanlarla konuştuğu" bir şehir olduğunu söyledi.

Mardin'in, tarihi kimliği ve turizmiyle bölgenin lokomotifi olduğunu belirten Ala, şöyle devam etti:

"Mardin,geçen senelerde 1 milyona kadar ulaşmış bir ziyaretçi potansiyeline sahip. Bugünlerde Türkiye'nin gündemini de işgal eden terör hadisesinden dolayı bu yakaladığı ivmeyi maalesef kesintiye uğrattılar. Türkiye'nin gelişmesini, demokrasinin, ekonomimizin gelişmesini, sosyal refahımızın artmasını, Türkiye'nin gerçekten hedeflediği istikamete doğru hızlı bir biçimde gitmesini hendekler, bombalar ve çeşitli terörist saldırılarla engellemeye çalışıyorlar ama ne bu bölge bunu hak ediyor ne de Türkiye hak ediyor.Önümüzdeki dönemin, Mardin, Nusaybin, Derik ve Dargeçit için, hepsi için çok daha iyi olacağını biliyoruz, onun için çaba sarf ediyoruz. Bu iyi gidişatı, Türkiye'nin gelişmesini, yüzde 49,5 bir istikrarla önündeki 4 yılı reform üstüne reformlar yaparak geçirmeyi hedeflemiş bir Türkiye'yi engellemeye çalışanlara,terörist yöntemlerle,terör faaliyetleri ve saldırılarla engellemeye çalışanlarakarşı topyekun birlikte olmalıyız."

-"Ümitlerin önüne hendek kazmamak lazım"

Ala, bölgede yüreklerin "ama"sız, "fakat"sız beraberce çarpması gerektiğini vurguladı. Bu birlikteliğin sağlanmasına ihtiyaç duyulduğunu anlatan Ala, Türkiye'nin şimdiye kadar pek çok sorununu aştığını, birlik ve beraberlikleterör meselesini de aşıpyoluna devam edeceğini dile getirdi.

Bölge insanının geleceğe umutla baktığının altını çizenAla, "Demokrasinin, gelişmenin, kalkınmanın önüne kimse hendek kazmasın, hendek kazanlara omuz vermesin, onların arkasında durmasın. Meseleleri, problemleriçözme yolu siyasettir. Parlamentoda bugün her şey konuşulabilmektedir, her mesele gündeme getirilebilmektedir" diye konuştu.

Meselelerişiddetsiz, saldırısız, bombasız halletmenin enstrümanınınsöz, konuşma ve tartışmaolduğuna dikkati çekenAla, Türkiye'nin bugün geldiği noktanın önemli olduğunu belirtti.

İçişleri BakanıAla, şunları kaydetti:

"Ümitlerin önüne hendek kazmamak lazım. Bu hendekleri biz doldururuz. AK Parti Hükümet'i olarak iki hususta son derece kararlıyız. Birincisi, Türkiye'yi geliştireceğiz. Ekonomisiyle, demokrasisiyle,sosyal refahıyla, yatırımlarıyla Türkiye, dünyanın en önemli ülkelerinden biri olacak. 2023 hedeflerine doğru kesinlikle ısrarlı ve kalıcı bir iradeyle devam edeceğiz. İkincisi de terör olduğu sürece terörle mücadelede kesintisiz sürecek ve bu terörün Türkiye'nin gündeminden çıkması için mücadele edeceğiz. Her iki alanda da elimizden geleni yaparken bunu 78 milyon için yapıyoruz. Topyekun hareket etmenin çok önemli olduğunun altını çiziyoruz."

25 Aralık 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 934.079 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?