Erdoğan, "Bu İşi Yapamayacaksınız Kenara Çekilin" Dedi Ama...

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesindeki problemler bir türlü çözüm bulmuyor. Sürekli Karaköprü ilçesi hakkında tepkilerini dile getiren vatandaşlar

Karaköprü ilçesindeki sorunlar vatandaşlar için büyük problemler oluşturmakta. Düzensiz yollar, bozuk alt yapılar ve elektrik sorunları hat safhaya ulaşmış durumda. Her hafta olarak düzenli bir şekilde vatandaşların tepkilerini dile getirdiğimiz haber sitemiz ve gazetemizde aylık 4 yada 5 haber bulunmakta. Peki Karaköprü Belediyesi bu sorunların çözülebilmesi için Büyükşehir Belediyesi'ne kaç defa konuyu iletti, vatandaşın sesine cevap verildi mi? Urfanatik Gazetesi ile iletişime geçen Yığınak Mahallesi Muhtarı Abuzer Korkmaz yaşadığı zorlukları ve Büyükşehir Belediyesinin sorumsuzluğunu bizlere aktardı. İlçede yer alan mahallenin problemlerini defalarca Büyükşehir'esunduğu halde hiç bir şekilde karşısında muhattap bulamayan mahalle muhtarı Korkmaz konuyu Cumhurbaşkanlığına iletmeye hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlar toplantısında "MUHTARLARA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR" diye belirttiğini Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye hatırlatırız. İlçe Belediyesi'nin en azından bu durum karşısında aracı olarak Büyükşehir Belediyesi'ne konuyu aktarması ve çözüm sağlaması gerekirdi.Mahallede bulunan sorunları defalarca ilçe belediyesine belirttiğini aktaran Muhtar Korkmaz herhangi bir çözüm bulunamadı dedi. Gazetemize ilettiği açıklamalar ile tepkisini dile getirdi.

Yığınak Mahalle Muhtarı Abuzer Korkmaz;

Ben Şanlıurfa Karaköprü İlçesi Yığınak Mahalle Muhtarı Abuzer Korkmaz. 21. Yüzyılın ilk on ekonomisi içerisine girmek isteyen ülkemizde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde bu uğurda durmadan çalışma düsturu edinmiş bir düşünce ile yola çıktık. Fakat bu hedefte ilerlemek isterken bazen Devletin bazı kademelerindeki yöneticilerimiz her ne ikmetse hedefe yürünen yolda bizi bıktırma noktasına getirmektedir. Ama yinede ülkemizin geleceği için çalışmaktan geri durmayacağız. Muhtarlık yaptığım köyün çok büyük sıkıntıları var ve bu var olan problemleri gidermek için hazırladığım projeleri gerekli mercilere iletmiş olmama rağmen bu mercilerden kesinlikle hiç bir geri dönüş alamıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarlara yüklediği misyonu bir emir bilip yapılması gereken maddeleri aşağıda belirmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın henüz bir kaç gün önce söylediği " Bu işi yapamayacaksanız kenara çekilin " sözünü hatırlarmak isterim.

1-

Köyümüzün ortasından geçen 250 metrelik dere yatağı çok kötü durumda. Acilen üstünün kapatılması gerekmektedir.

2-

Taşımalı 400 öğrencimiz bulunmakta, kışın servisler okula ulaşmakta zorlanıyor. Doğabilecek bir kazada ölüm riski yüksek. 13 köye ulaşım sağlayan 3800 metre (3,8 km) yolumuz şuanda ulaşıma kapalıdır dedi.

Karaköprü Belediyesi'ne ait sorunların çözümü için Büyükşehir Belediyesi gerekli çalışmalara ne zaman başlayacak, vatandaşların tepkisi karşılık bulacak mı?

Mahalleye ait görüntüler;

29 Temmuz 2017 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 623.511 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?