Başbakan Yardımcısı Kaynak, 150 gazeteci ile bir araya geldi

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün organizasyonu ile 5 ilin yerel medyasıyla bir araya geldi.

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen toplantıya Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Karaca, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya ve Adıyaman’da ki yerel medya basın mensupları katıldı.
150 gazeteciye Anayasa Değişikliği süreciyle ilgili bilgilendirme yapan Başbakan Yarımcısı Kaynak, bu süreçte basının Türkiye için önemine işaret ederek yapılan katkının sadece siyasetçiler için değil ülke menfaatleri için de değerli olduğunu vurguladı.
Türkiye'de tutuklu gazeteci olmadığını Türkiye'de tutuklu suçluların olduğunu belirten Başbakan Yarımcısı Kaynak, “Bunların içinde banka soyguncuları var, gaspçılar var, terör örgütü mensubu olduğu net olarak tespit edilen ve tabii ki kendini gazeteci diye tanıtan insanlar var”dedi.
Almanya ve Hollanda ile yaşanan krize de değinen Başbakan Yardımcısı Kaynak, “Almanya, Hollanda ve AB tarafından basın özgürlüğü Türkiye'de uygulanmıyor diye sorgulanırken son dönemde yaşanan rezalet tüm dünyanın gözü önündedir. Basın özgürlüğü aslında ifade ve haber alma özgürlüğünün birer parçasıdır. Düşünebiliyor musunuz, medeniyetin beşiği olan Avrupa, insan hakları, özgürlükler ve demokrasi üzerinde yükselen Avrupa, dini sembollerle insanların çalışmasının engellenebileceğine hükmetti. Dünya, diplomatik pasaport sahibi bir kadının kendi ülke toprağı sayılan konsolosluğuna girmesinin, atlarla, itlerle engellenmesine şahitlik etti. Dünyaya ırkçılığı, faşizmi, Nazizmi, her türlü kötülüğü, hediye eden Avrupa, şimdi de İslam düşmanlığında başı çekmektedir. Avrupa, soykırımı icat eden bir bölgedir. Bizim ecdadımız asla soykırımla anılmamıştır. Meclis, Cumhurbaşkanı tarafından istendiğinde feshedilecek. Bu koca bir yalan. Meclis, İstiklal Harbi'nde, Yunan ordularının top seslerine rağmen feshedilememiştir. Meclis 15 Temmuz akşamı, asker kıyafeti giymiş teröristler tarafından, uçaklarla bombalanırken feshedilememiş, kapatılamamıştır. Meclis asla feshedilemez” ifadelerini kullandı.
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca ise son 15 yılda yapılan atılımlarla insan hakları, demokrasi ve tüm imkanlar açısından büyük gelişmeler olduğunu ifade etti.
Türkiye'de 3 milyondan fazla sığınmacının ağırlandığına işaret eden Akarca, dünyanın hepsinin bir araya gelip yapamadığını Türkiye'nin tek başına yaptığını vurguladı.
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın, Türkiye için çok önemli olan projeleri yürüten bir bakanlığın başında bulunduğunu belirten Akarca, "AFAD olsun, TİKA olsun çok büyük projeler gerçekleştiriyor. Kanada'nın Başbakanı bir mültecinin yanağını okşadığı zaman bu gazetelerin birinci sayfalarında yer alır. Türkiye 3 milyondan fazla mülteciyi barındırıyor, eğitim ihtiyacını karşılıyor. Tüm ihtiyaçlarını sağlık ihtiyaçlarının hepsini karşılıyor. Büyük paralar sarf ediyor. Fakat dünyada yeteri kadar bilinmediğini ya da bilinmek istenmediğini görüyoruz." dedi.

15 Mart 2017 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 529.776 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?