Sokağa çıkma yasağına karşı greve giriyorlar

Sağlık Emekçileri Sendikası Şanlıurfa Şubesi doğu ve güneydoğunun bazı merkezlerinde devam eden sokağa çıkma yasaklarına tepki göstermek amacıyla

Haber: Rıdvan Ortakaya

Sağlık Emekçileri Sendikası(SES) Şanlıurfa Şubesi,

TMMOB

,

DİSK

ve

KESK

ile birlikte bir günlük iş bırakma eylemi yapacak. Vatandaşların sağlık hizmetlerini almakta zorlanmaması için önceden uyarı açıklaması yapan Sağlıkçılar, sokağa çıkma yasaklarına tepki göstermek amacıyla greve girdiklerini belirtti.Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan durumu savaş olarak nitelendiren Sağlık Emekçileri Sendikası, şube binasında basın açıklaması yaparak bu duruma tepki gösterdi. Sendika adına açıklama yapan Şube eş başkanı Ruken Kılınç, “Tarihi eserlerin bile tahrip edildiği bu süreçte ardı ardına operasyonlarla elektriksiz, susuz kalan açlık tehlikesiyle burun buruna gelen evleri tahrip edilen, kurşunlanan, bombalanan keskin nişancıların hedefi olan insanlarımızı çok daha büyük tehlikeler beklemektedir. Dünün beyaz Toroslarının yerini bugün siyah beyaz Ranger’lar almıştır. Tüm illerde yaygın gözaltı ve tutuklama operasyonlarıyla da AKP’nin savaş politikalarına karşı çıkan mezhepçi baskıcı rejimlerini tesis etme doğrultusunda pürüz olarak görülen emek ve demokrasi güçleri sindirilmeye çalışılmaktadır” dedi.Yaşanan tüm bu süreçte en çok sivil halkın mağdur bırakıldığını aktaran Kılınç, savaş halinin bir an önce sona ermesi gerektiğini vurguladı. Bütün herkesi bu politikaya karşı çıkmaya davet eden Kılınç, 29 Aralık Salı günü hizmet üretmeyeceklerini belirtti.

28 Aralık 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 513.441 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi