Öğrenciler Şanlıurfa Adliyesini gezdi

Hatice Kübra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Hukuk ve Adalet dersi kapsamında Şanlıurfa Adliyesini ziyaret etti.

Okul Müdür Yardımcısı Ali Demir ve öğretmenleri nezaretinde adliyeye gelen öğrencileri, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, makamında kabul etti. Öğrenciler merak ettikleri konularda Başsavcı Uğurhan Kuş’a sorular sordu.

Öğrencilere yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başsavcı Uğurhan Kuş, “Bu gördüğünüz binada hukukçular çalışıyor. Hakimler, savcılar, avukatlar ve yardımcı görevliler var. Hepimiz aynı çatı altındayız. Toplumda, hukuk ve ceza davalarıyla ilgili vatandaşlarımızın sıkıntılarını çözüyoruz. Hakim ve savcılık idealist mesleklerdir. Sizlerin arasında idealleri olan, topluma bu şekilde hizmet etmek isteyen arkadaşlarınız olduğunu gözlerinize bakınca anlıyorum. Burada adli ve idari görevlerimiz var. Cezaevleri de bizim sorumluluğumuzda. Cezaevlerinden çıkan eski hükümlülerimizin de topluma adapte olabilmeleri için onları Denetimli Serbestlik İl Müdürlüklerimiz vasıtasıyla rehabilite ediyoruz. Bu sayede kendi hayatlarına yön verebilen birer birey olabilmelerinin önünü açıyoruz” dedi.
Yargının demokrasinin vazgeçilmez üç unsurundan biri olduğunu sözlerine ekleyen Başsavcı Uğurhan Kuş, “Hakim ve savcılık kariyer mesleklerdendir. Bu, sizlerin işinizi severek ve isteyerek yaptığınızda hoşnut olacağınız birer meslektir. Bütün gençlere tavsiye ediyorum. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, çalışmak. Çok çalışarak bunu sağlayabilirsiniz. Bunun yanında, ileride önemli görevlere geldiğinizde sizler bu bölgeyi temsil edeceksiniz. Sizlerin yapacağı hizmetlerle bu bölgenin kaderi değişecek” diyerek, öğrencilere mahkemelerin görevleri hakkında bilgiler verdi.

Başsavcı Uğurhan Kuş, öğrencilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, derslerinde başarılar diledi.
Öğrenciler daha sonra İdari İşler Müdürlüğü ve Medya İletişim Bürosu yetkilileri nezaretinde, mahkemeler ve savcılık birimlerini gezerek, hakim, savcı, avukat ve adliye çalışanlarından bilgi aldı.

14 Mart 2017 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 487.300 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi