Demirkan, “Bu Davada Bizimle Yol Arkadaşlarımız Olmaya Davet Ediyoruz”

Vatan-Der Genel Başkanı Murat Demirkan tarafından yapılan açıklamada 'Türk gençliği Türk vatanının hem ziynetidir hem de bekasının Teminatıdır'

Vatan-Der Genel Başkanı Murat Demirkan tarafından yapılan açıklamada “Türk gençliği Türk vatanının hem ziynetidir, hem de bekasının Teminatıdır" ifadelerine yer vererek yol arkadaşı olmaya davet etti.

Vatan-Der Genel Başkanı Murat Demirkan yaptığı açıklamada: “Bu millet, cumhuriyeti kendi canıyla, teriyle, irfanıyla kurmuştur, onu gözü gibi korumayı, kollamayı herkesten daha iyi bilir. Bizim milliyetçiliğimiz ete, kemiğe, kana veya ırka değil, kültüre dayanır. Biz, Kürt’üyle, Türkmen’iyle, doğulusuyla batılısıyla, Alevi’si Sünni’siyle biriz ve beraberiz. Ortak sorunlarımız var ve onları demokrasi içinde çözeriz. Biz, büyük bir medeniyetin mirasçıları olan büyük Türk milletiyiz. Milletimizin bölünmesine, ülkemizin parçalanmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz, “alt kimlik-üst kimlik” gibi kavramları kabul etmiyoruz. Dinimizde bölücülüğe yer yoktur. Alperenler, çelik bilekli, cesur yürekli, bilge Türklerdir. Çerkez’iz, Laz’ız, Boşnak’ız, Azeri’yiz, Terekeme’yiz, Türkmen’iz, Kürt’üz, Alevi’yiz, Sünni’yiz; ama hepimiz hep beraber büyük Türk milletiyiz. Asla ve asla etnik köken değiliz. Dava, boş gurur ve hırsların tatmini için yapılan bir koşuşturmaca değil, içtimai, iktisadi, siyasi ve beşeri hayatımızı Hakk’a uydurma davası olmalıdır. Türk gençliği Türk vatanının hem ziynetidir, hem de bekasının Teminatıdır. Bu Davada bizimle yol arkadaşlarımız olmaya davet ediyoruz” dedi.

27 Ekim 2019 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 745.662 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?