Büyükşehir, Yeni Belediye Hizmet Binasının Yeri Belli Oldu

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül proje tanıtım toplantısı GAPTEAM Konferans salonunda yapıldı. Tanıtım

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül’ün proje tanıtım toplantısı GAPTEAM Konferans salonunda coşkulu bir kalabalık ile gerçekleşti. Yapılan lansman toplantısına Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, AK Parti İlçe Belediye Başkan Adayları, MKYK Üyesi Vildan Polat, Kadın kolları Başkanı Demet Saatçi güven, il ve ilçe teşkilatları yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

“Urfa’nın Arkasında Önce Urfa Var”

Beyazgül’ün proje tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunan Hazine Ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, “Birlikte çalıştığımız çok değerli Zeynel Abidin Beyazgül başkanını proje tanıtım toplantısındayız. Hem kendi toprağımızda hem de kısada olsa yapmış olduğumuz milletvekili döneminde birlikte yürüdüğümüz, terlediğimiz, koşuşturduğumuz arkadaşlara tekrar bu salonda olmamızdan dolayı büyük bir sevinç duymaktayım. Şanlıurfa kadim bir şehir, güzel bir şehir 2 milyon nüfusu ile Türkiye’nin en öneli alanlarından bir tanesi. Nüfus itibariyle yedinci, gelişmişlik itibariyle buna yetişmeye enerjik, iştahlı, iş yapmaya meyilli, geleceği çok umutlu bir şehir. Bu şehirde de bir saniyede hizmet etseniz kutsaldır. Çünkü evliyalar, peygamberlerin şehrindesiniz. Bir saniye hizmet etmek yeterlidir. Ama bu ülkeye özellikle bu topraklara hizmet etmek, hizmetkârlıkta bulunmak bence görevlerin en alisi ve ulusudur. Şimdi doğrudan büyükşehir belediye başkan adayı olan ve yılarca il başkanlığı yapan ve çok mütevazı sakin ve kararlı belediye başkanı proje tanıtım toplantısı. İnşallah Zeynel başkan bundan önce Urfa’ya kim hizmet ettiyse, taş üstüne taş koyduysa onlara vefa göstererek, onları anarak bundan sonraki adımlarında Urfa’ya hizmet için harcayacaktır ve bunu yaparken şundan emin olacak Urfa’nın arkasında önce Urfa var. Cumhurbaşkanımız talimatıyla kendi, şehrim olması nedeniyle buradayım seçim çalışması yapıyorum. Cumhurbaşkanımız ve kabinemside Urfa’da Büyükşehir belediyesi başkanın projelerinin arkasında olacak.” dedi.

“ iki milyonun kardeşliği projesidir”

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül proje tanıtım toplantısı proje sunumundan önce açıklamalarda bulundu, Beyazgül, “AK Parti bir aşktır, bir sevdadır, bir duygudur, işte AK Parti bir ailedir. Şanlıurfa Büyükşehir Başkanı adaylığına beni uygun gören ve bana güvenen cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Yine bu dönemde benden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Şanlıurfalı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Birazdan projelerimizi sunulacak bu projelerimizde emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Başarının sırı inanmak ve ekip olarak çalışabilmek, ekip olarak çalışmanın bir takım özellikleri vardır ki, uygunun kabiliyetli kişiler bulmak. Bu ekiple uyum içerisinde çalışırken, hataları görmemek kabiliyetleri yukarı çekmek, işte bugün bir ekip çalışması sonucu lasmanı sunacağız. Şanlıurfa’ya ait projelerimizi size sunacağız sizinle paylaşacağız. Büyükşehir başkanı Nihat Çiftci’ye bugüne yaptığı çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Gayretle çalışmalarını sürdürdü benim il başkanlığı dönemimden uyumlu bir şeklide çalıştık. Ama projenin bir cesaret işi destek işi olduğunu ifade ettiler ki, ben buna katılıyorum. Projelerimize geçmeden önce ne büyük projen ne deseniz şunu derim: benim en büyük projem “ iki milyonun kardeşliği projesidir” en büyük projem bu iki milyon kardeşime hizmet etmektir.” dedi.

1-Şehircilik Projeleri

Tarihi Urfa’nın yeniden canlandırılması mevcut belediye başkan binasını yıkıp yerine park yapılacak. Yeni bina için yer tahsisi yapıldı. Harran Üniversitesinin Yenişehir Kampüsü yerinde Askeriye karşısındaki yerleşkede yeni hizmet binası yapılacak.

2- Uydu kent ve yeni meydan kurgusu projesi;

Meydanda pazar yeri ilköğretim ortaöğretim sosyal tesisler yer alacak uydu kent olacak.

3- Eski Urfa Evleri Projesi

Kültürel ve toplumsal yapılarımız yeniden inşa edilecek ve yeni yerleşim yerlerinde de bu yapılar yaratılıp tüm dünyaya tanıtılacak. Hatta bunlar bir butik otel olarak da kullanılacak. Kentsel dönüşümlerde bu tür yapılar yapılacak dikey değil yatay mimari on planda tutulacaktır. Yatak mimari yer dikkate alarak yeni kurulacak mekânlarla yaşam standartları arttırılacak. Nazım plan ölçeği ile imar alanlar yapılacak ada bazlı yapılar dikkate edilecek.

Tapu Sorunu

Eyyübiye ve Haliliye ilçelerinde kentsel dönüşmelerden dolayı öncelikle buradaki tapu sorunları çözülecek ve kentsel dönüşümlere öncelik verilecek. İmam Keskin ve borsanın taşınması için bir talep var onun taşınması için projeler yapılacak, turizm on planda tutup yeni istihdam alanları oluşturulacak.

Beyazgül projelerini kamuoyu ile paylaşırken en dikkat çeken projelerin başında Büyükşehir’in yeni hizmet binası, Tugay alanın bir bölümünün millet bahçesi olacağı, derelerden suyun bırakılması, uydu kent projeleri oldu.

Termal Oteller;

Yerelden kalkınma düsturu ile termal otellere dönüştürülecek. İçerisinde spor alanları, yüzme havuzları, anfi alanları ve tarım alanlarından uzak tek tek dağların eteklerine kurulacak kompleks ile Şanlıurfa termal su cenneti olacak.

Halfeti Eko Turizm Projesi

Bu turizmde yeni bir çeşit, daha fazla turist çekmek için tabiatın içerisinde olabilecek bir imkân sağlanacak. Buda Urfa’nın turizmde cazibe merkezi haline getirecek bir çeşitlilik sunacak. Saklı Cennet Halfeti’yi cazibe merkezi haline getirip turizmde şaha kalkmak.

Harran Evleri Projesi

Dünya’da esmalı bir tek yerde bulunan turistlerin oldukça ilgilsini çeken evler yeniden imar edilecek, ve turizme kazandırılacak. Konaklamalarda uygun hale getirilecek.

İnanç Turizmi

İnanç turizmin bir merkezi olan Şanlıurfa’nın bu alanda daha güçlü bir hale gelmesi için gerekli çalışmalar yapılacak.

Göbeklitepe Tanıtımı

Göbeklitepe’nin daha fazla tanıtılması için uluslar arası fuarlarda tanıtılacak, festivaller yapılacaklar, seyahat acenteleri ile görüşülüp, ulaşımı kolaylaştırılacak. Kitap ve senaryo yarışmalarını yapılacak, sosyal medya’da youtube fenomenlerini davet edilip daha fazla tanıtılması sağlanacak. Yine Göbeklitepe uluslar ve uluslar arası futbol müsabakaları düzenlenecek. Futbol müsabakasında Galatasaray ve Fenerbahçe gibi büyük takımlar buraya getirilecek.

Doğa Turizmi

Siverek’t bulunan takoran vadisi, doğa turizmine kazandırılacak. Buranın doğal güzellikleri ortaya çıkarılıp Urfa turizmine katkı sunacak hale getirilecek.

Su Sporlar

Siverek, Hilvan, Bozova, Halfeti ve Birecik ilçelerinden geçen Fırat nehrinde su sporlarında hem halkın faydalanması hemde turizme kazandırılarak turizm konusunda çeşitlilik oluşturulacak.

Ulaşım ve Alt Yapı Projeler;

Ulaşım Urfa2da önemli bir sorun, çünkü devam edilmekte olan projeler var, bu projeler nedeni ile sıkıntılar yaşanıyor. Bu devam edilen projeler için belediye başkanı elinden geleni yapıyor ama biz geldiğimizde bunları hızlanması için elimizden geldiğince çabalayacağız.

1-Ulaşım Master Planı

Ulaşım master planı yaparak daha düzenli, daha akıcı trafiği oluşması için gerekli çalışmayı yapacağız. Çevre yolu her ulaştırma bakanı geldiğinde işte kuzey-batı yolu diyoruz, bunları tam anlamı ile faaliyete koyduğumuzda Urfa’nın ulaşım sorununu ciddi şekilde çözmüş olacağız.

Raylı Sistem

Uydu kent denilirde raylı sistem denilmez mi. Uydu kentlerimize nasıl gideceğiz, böyle hızlı ve güvenli gideceğiz ki uydu kentlerimiz işlevsellik kazansın.

Otopark Projeleri

Bahçelievler’e gittiğim zaman çarşıyı dolaştığımda buralara otopark istiyoruz diyorlar, evet ihtiyaca göre her bölgede modern otoparklar oluşturulacak. Kavşaklar da ise bir kısmı devam etmekte bir kısmı da hazır proje halinde bekliyor.

Dere Islah projeler

Bu projede ne akla geliyor, elbette Karakoyun deresi akıllara geliyor. Rehabilitasyon ve çevre düzenlemesi yapılacak, burada teknik bir sorun çıkmazsa DSİ tarafından karakoyun Deresine su akıtılacak.

Alt Yapı Projeler;

Alt yapıda Sırrın Karşıyaka Mahallesi yağmur suyu projesi devam etmektedir, yine OSB içme suyu projesi mevcut olan bu projeleri biz devam ettireceğiz.

Yeşil projeler;

Milet Bahçesi ve Tugay Yeri

Millet bahçesi, yeşil Urfa’mızın yeşile karşı farklı bir sevgisi var. İnşallah Urfa yeşillikler içine olacak. Tugay Yeri için Nihat Başkanımla da Millet Bahçesi için uzun süre Milli Savunma Bakanı ile görüşmeler devam etti, onların önerileri oldu ama öncelikle şehircilik bakanımızla mutabakata vardık 100 dönümlük yeri hiç koşulsuz olarak bizlere verdiler. Ama tamamını inşallah yeşil alan haline getireceğiz.

16 Mar 2019 - 21:04 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 1.428.149 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Urfanatik Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfanatik Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?