Amatör Kulüplerin Maddi Ve Manevi Dostu Büyükşehir

Şehir merkezi ve tüm ilçelerinde spor kompleksleri kurmasının yanı sıra birçok sportif hizmet veren tesisi Şanlıurfa'ya kazandıran Büyükşehir

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerine yönelik desteklerini sürdürüyor. Gençliğe yönelik yatırımları ile ön plana çıkan Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda düzenlenen törenle toplamda 82 amatör spor kulübüne 380 bin TL'lik nakdi yardımda bulundu.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: GENÇLİĞİ OLMAYANIN GELECEĞİ OLAMAZ

Törende Şanlıurfa'nın Türkiye'nin en genç şehri olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Amatör kulüplerimize kurumumuzun 380 bin TL nakdi yardımı olacak. Gençlik demek aslında zenginlik demektir. Genç nüfus gelişmişlikte en önemli kriterlerden bir tanesidir. Sizin genç nüfusunuz yoksa geleceğiniz yoktur. İşte bu görüşü benimsemiş bir kadro olarak her zaman gençlerimizin yanında yer aldık ve almaya da devam edeceğiz" dedi.

AKTAŞOĞLU: BÜYÜKŞEHİR OLMASAYDI AMATÖR SPOR CAMİASI BURALARA GELEMEZDİ

Ardından kürsüye gelerek Şanlıurfa'da amatör spor faaliyetlerinin hızla ivme kazandığına dikkat çeken Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (ASKF) Başkanı Mehmet Aktaşoğlu ise "Eğer Büyükşehir Belediyesi olmasaydı biz 2017 yılında göreve geldiğimiz zaman takım sayımız 70 idi şu anda 82. Bunun tek destekçisi Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Nihat Çiftçi olduğu için biz bu seviyeye geldik. Eğer Büyükşehir olmasaydı şu anda takım sayımız 40 olurdu. Tüm bu çerçevede bizlere desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Başkanımız Nihat Çiftçi'ye ve Büyükşehir Belediyesi ekibine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Aktaşoğlu'nun ardından kısa bir konuşma yapan Gençlik Spor İl Müdür Vekili Halil Alp da Büyükşehir sayesinde şehir merkezi ve tüm ilçelerde spor tesisleri kurulduğunu dile getirerek desteklerinden dolayı Başkan Çiftçi'ye ve Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Tören daha sonra Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve ASKF arasında Şanlıurfa Futbol Dünyası ve Spor Evi'nin protokolünün imzalanması, plaketlerin sunulması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

BÜYÜKŞEHİR'DEN HARRAN'DA BETON YOL ATAĞI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi her ilçede başlattığı beton yol atağını Harran'da da sürdürüyor. Koyunluca, Verimli, Sadak ve Konacık mahallerini birbirine bağlayan 8 kilometrelik grup yolunun açılışını gerçekleştiren Başkan Nihat Çiftçi, 12 bin kilometrelik yol ağını Şanlıurfa’ya kazandırdıklarını söyledi.

Uzun ömürlü yapısı ve kalıcı hizmetler noktasında beton yol uygulamasını Şanlıurfa'ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği deneme sürecinin ardından çalışmasını 13 ilçede sürdürüyor. Harran’da bir dizi ziyaretler ve açılışlar gerçekleştiren Başkan Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesinin tamamladığı beton yol uygulamasında incelemelerde bulundu.

Burada ilçenin ilk beton yol uygulamasının açılışını gerçekleştiren Başkan Nihat Çiftçi, Harran’ı 527 kilometrelik yol ağına kavuşturduklarını belirtti.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: UZUN ÖMÜRLÜ YOLLAR İLÇELERİMİZE KAZANDIRDIK

Başkan Nihat Çiftçi, “Koyunluca, Verimli, Sadak ve Konacık mahallelerimizi birbirine bağlayan 8 kilometrelik yeni yol uygulamamız olan beton yolun açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu yolumuz Harran ilçemizde ilk kez uygulanan bir sistem. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız araştırmalar neticesinde gerek Şanlıurfa’mıza gerek ise Harran’ımıza uzun ömürlü kalıcı ve 25 yıl gidebilecek bir beton yol uygulamasını yaptık. Yaptığımız bu sistem Havaalanlarında kullanılan ve sathi kaplama sistemine göre daha maliyetli ama ömrü onun 20 katı gidebilecek bir şekilde. Bizler Milletimizin kaynaklarını doğru bir şekilde kullanıyoruz. Bu yüzden bunu düzgün bir şekilde kullanmalıyız. Eğer bir yolu yaparsanız ve 1-2 yıl içerisinde tekrar tadilata alıp bir daha yapmak kaynak noktasında 10 kat daha yüksek ve vatandaşlarımızın da taleplerini karşılama noktasında eksik kalacaktır. Bu kırsal noktada yaptığımız örnek projelerden biri ve bunun denemesini birçok noktada yaptık. İlk olarak Karacadağ bölgesinde örnek olarak yaparak sonrasında incelemelerinde bulunduk. Ardından Haliliye ilçemizin belli kısımlarında yine denemelerini yaparak doğru bir sistem olduğunu gördük” dedi.

"ÇALIŞMALARIMIZI TÜM İLÇELERE YAYDIK"

Beton yol sistemini 13 ilçede yürüttüklerini de sözlerine ekleyen Başkan Nihat Çiftçi, “Temennimiz bundan sonra Şanlıurfa’nın kırsal mahallerini yollarını beton yol ağı ile donatmaktır. Artık yol sorununu yerel yönetimlerimiz ve mahallede yaşayan insanlarımız için sorun olmaktan çıkartıp tarihin çöplüğüne atmamız lazım. Bu güzel yatırımlarda emeği geçen çok arkadaşımız var onlara da teşekkür ediyorum. Hizmetin iyi gelebilmesi için İlçe Belediyelerimiz ve Meclis Üyelerimizle güzel bir şekilde çalıştık bu hizmetlerinden dolayı arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” diye konuştu

“Şanlıurfa’nın Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuşması ile birlikte çok önemli eserlere imza attık” diyen Başkan Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa’nın bin 411 mahallesinde geniş kapsamlı çalışmalar yaptık ve hizmet götürmedik yer bırakmadık. Biraz önce Harran’ımızı çağdaş bir ilçe yapabilecek otogarının açılışından geldik. Şimdi de kırsal mahallemizdeyiz ve 8 Kilometrelik beton yolumuzun açılışını yapıyoruz. Her zaman dediğimiz gibi biz bu vatanı ve bu şehri seviyoruz. Bunun içinde hiç durmadan projeler geliştirerek kaynak üreterek gece gündüz demeden alın teri döktük. Kimsenin başka biri ile ötekileştirilmediği, herkesin kucaklandığı ve kıymetli sayıldığı, vatanına, milletine, bayrağına sadık insanlara hizmet etmek için bu teri döktük. Allah razı olsun her zaman halkımız da bizlere güven duydu ve bizlerde o güvenini boşa çıkartmadık. Allaha şükürler olsun ki görev sonumuza doğru başımız dik, alnımız ak bir şekilde hoş bir seda bırakmak adına milletimize hizmetimizi gerçekleştirdik. İnşallah güzel bir seçim yaşanır ve Milletimiz ve Şanlıurfa’mız kazanır, seçimden sonra gelen hangi kardeşimiz olursa olsun isteriz ki bir çıta bu Büyükşehir Belediye dönemizin üzerine çıksın. Artık Şanlıurfa eskisi gibi değil büyük projeler ile bölgenin yıldızı olmuş durumda” şeklinde konuştu.

"527 KİLOMETRE YOL AĞINI HARRANLI KARDEŞLERİMİZİN HİZMETİNE SUNDUK"

Başkan Nihat Çiftçi, “ Bu sadece beton yol anlamında değil Harran’da 1. Kat asfaltlamaya baktığımızda 245 Kilometre, 2. Kat asfaltlama noktasında 182 Kilometre ve bu günde açılışını gerçekleştirdiğimiz 8 kilometrelik beton yol uygulaması ile 527 Kilometrelik bir yol ağına kavuşturduk. Şanlıurfa geneline baktığımızda toplamda 12 bin kilometrelik bir yol ağını kazandırdık. Bunda emeği geçen tüm personellerimi kutluyorum teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamlandı.

Açılışın ardından mahalleliler ile sohbet eden Başkan Nihat Çiftçi’ye Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, AK Parti Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri eşlik etti.

SİVEREK’İN SU SORUNU GEDİK İÇME SUYU PROJESİ İLE TARİHE KARIŞIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, Siverek ilçesinin 16 kırsal mahallesinde yaşanan içme suyu sorununu gidermek için başlatılan 'Gedik İçme Suyu Gurubu' projesi kapsamındaki çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı.

Siverek’te yıllardır yaşanan içme suyu sorununa kalıcı çözümler üretmek için başlatılan Gedik içme Suyu Gurubu çalışmaları kapsamında, 90 km lik hat döşemesinin yanı sıra içeriğinde terfi istasyonları, depolar, ana isale hatları ile %70’lik bölümü tamamlandı.

Projenin tamamlanan çalışmaları kapsamında alanda incelemelerde bulunan Başkan Nihat Çiftçi, “Gedik içme suyu gurubu projesi” için ilk suyun verileceği Ekinci kırsal mahallesi ziyaret etti. Burada Mahalle sakinleri ile proje hakkında sohbet eden Başkan Nihat Çiftçi’ye Siverek İlçe Belediye Başkanı Resul Yılmaz, ŞUSKİ Genel Müdürü Hamdi Us, AK Parti Siverek ilçe meclis üyeleri, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü üst yönetimi ve mahalle sakinleri eşlik etti.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: "1411 MAHALLESİNDE İÇME SUYUNU YÖNETMEK, ULAŞTIRMAK KOLAY DEĞİL"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi, “Karacadağ’ın bu güzel mahallesine geldiğimiz için kendimi mutlu kabul ediyorum. Allaha şükürler olsun, 2014 yılında seçim çalışmalarında adaylarımız bu mahalleye geldiklerinde toz, toprak ve susuz bir alana gelmişlerdi. Şimdi yeni bir seçim dönemi ve ilçe belediye başkanımız, meclis üyesi arkadaşlarımızla bugün bu bölgeye geldiğimizde kilometrelerce beton yollar ve aynı şekilde ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından 15 Milyon TL’ye ihale edilen “Gedik içme suyu gurubu projesi” faaliyete giriyor. ŞUSKİ olarak terfi istasyonları, depolar, ana isaleler hepsi hazır olarak tamamlandı. Şuan projenin gerçekleşmesi % 70’lerde %30’u inşaat aşaması kaldı. Artık mahallelere içme suları veriliyor. Zaten bereketli bir yıldayız. Allaha şükürler olsun çalıştığınızda, samimiyetle kendi işinize baktığınızda rabbimin yardımıyla bu işler çözülüyor. Daha geçtiğimiz tarihlerde, Sayın Cumhurbaşkanımızın huzurunda, nezdinde Kuveyt Emiri ile yapmış olduğumuz sözleşme aklıma geldi. Bu projeyi biz kilometrelerce uzaklıktaki Kuveyt ülkesinin bize vermiş olduğu Kuveyt fonundan, hibe kapsamında (Kuveyt Kalkınma Ajansı) yaptık. Demek ki çalışan bir kadro, proje üreten bir kadro, kaynak araştıran bir kadroya mazeret lazım değil diyorum. İnşallah bizden sonraki dönemde de kalan yolların betonlanması ve içme suyu anlamında da çok az bir yerler kaldı. Onlarında inşallah suya kavuşmaları için arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyoruz. ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz stratejik bir görev yürütüyor, Şanlıurfa’nın dört bir yanında (bin dört yüz on bir ) 1411 mahallesinde içme suyunu yönetmek, ulaştırmak, şebekelerin bakım-onarımını yapmak, depolarda sağlıklı içme suyu sağlamak hiçte kolay bir hadise değildir. Ama Allaha şükürler olsun, Genel Müdürümüz, Genel Müdür yardımcılarımız, Daire başkanlarımız, başta olmak üzere tüm birimlerimiz 19 bin 242 km2’ye(kilometrekare) sağlıklı su verdiği için ben arkadaşlarımla gurur duyuyorum onlara teşekkür ediyorum.

16 kırsal mahalleyi kapsayan 'Gedik İçme Suyu Gurubu' Projesindeki tüm bölgedeki yerleşim birimlerine hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Siverek ilçemizde alt ve üst yapı çalışmaları konusunda her zaman Büyükşehir ile irtibat sağlayarak her türlü çalışmalarda yardımcı olan halkımızın sorununu dert edinen, burada bulunan Siverek İlçe Belediye Başkanına ve Meclis üyelerine ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN TEŞEKKÜR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,ye teşekkür eden mahalle sakinleri “Bizler yıllardır içme suyuna hasrettik, zor şartlarda taşıma yöntemi ile su ihtiyacımızı gideriyorduk, suya kavuştuk, Allah razı olsun” dediler.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SİVEREK İDARE BİNASI HİZMETE SUNULDU

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Büyükşehir Belediyesi Siverek İlçe İdare Binası hizmete açıldı. Açılıştan önce konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Görevde olduğumuz 3 buçuk yıl boyunca durmadan hizmete koştuk" dedi.

Şanlıurfa'nın 13 ilçesine eşit hizmet kapsamında çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Siverek ilçesinde vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek adına Büyükşehir Belediyesi Siverek İlçe İdare Binası'nı vatandaşın hizmetine sundu. Açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve belediye çalışanları katıldı.

Açılış öncesi konuşma yapan Başkan Nihat Çiftçi, "Siverek Belediyesi ile uyum içerisinde birbirimize güvenerek çalıştık. Hedefimizde Siverekli kardeşlerimize fayda sağlamak istedik. 3 buçuk yıl gibi bir süre içerisinde Siverek'in temel sorunlarını ortadan kaldırdık. Bir kısım çalışmalarımızda inşaat aşamasında devam ediyor. Siverek'in imar anlamındaki sıkıntılarını çözdük. Ben Şanlıurfa'nın tüm ilçelerine gidiyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak 13 ilçemizde de gerekli çalışmaları yaptık. Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ile çalışmalarda uyum içerisinde çalıştık. Alın teri ile hizmet yapılınca halk tarafından bu karşılıksız kalmıyor" diye konuştu.

"KURUMSAL YAPI HEPİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Siverek'teki çalışmaların uyum içerisinde yapıldığını belirten Başkan Çiftçi, "Makam, mevki, görevler gelip geçicidir. Esas olan insanın eğitimidir. Büyük bir çalışkanlıkla elimizden geleni yaptık. Görevde olduğumuz 3 buçuk yıl içerisinde durmadan hizmete koştuk. Siverek Kültür Merkezi'ne, şehir parkına, millet bahçelerine kavuştu. Siverek İlçe Belediyemiz tarafından kütüphanesi yapıldı ve açılışı yakında yapılacak. Amacımız gençlerin eğitimine hep birlikte yön verebilmektir. Kadrolarımız uyum içerisinde çalıştı. Şehir merkezimizdeki bazalt kaldırım çalışmaları, sıcak asfalt uygulamaları, şehir kent düzenlemeleri, cephe düzenlemeleri olarak merkezde ne çalışma yaptıksa Siverek'te de çalışmalarımız adalet içerisinde yaptık. Güçlü ekipler geleceğe bakarlar. Kurumsal yapı hepimiz için çok önemli. Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın Siverek Şube Müdürlüğü ve ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüzün ŞUSKİ Koordinatörlüğü çalışanlarına yeni bir hizmet binası ile Siverek'e güzel hizmetler yapabilmeleri için hizmet binamızı açıyoruz" şeklinde konuştu.

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz da, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi ve çalışma arkadaşlarımıza, meclis üyelerimize ve Siverek'e vermiş oldukları katkılardan dolayı Siverek halkı adına teşekkür ediyorum" dedi.

Ayrıca 4 bin 900 metrekare alan üzerine yapılan idare binası içerisinde koordinatör odası, personel odaları, toplantı salonları ve vatandaşlara yönelik hizmet birimlerinden oluşuyor.

11 Mar 2019 - 10:37 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 1.465.240 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Urfanatik Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfanatik Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?