Ücretli öğretmenlik koşulları açıklandı

Valilikten yapılan açıklamada Haliliye İlçe Müdürlüğü'nün ücretli öğretmenlerle ilgili açıklama yaptığı bildirildi. Yapılan açıklamada

Valilikten yapılan açıklamada, Haliliye İlçe Müdürlüğü’nün ücretli öğretmenlerle ilgili açıklama yaptığı bildirildi.

Yapılan açıklamada, ücretli öğretmenlik yapacak kişilerde aranan temel şatlar, şu şekilde sıralandı:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar. Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk* zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak,

5. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. (Askerliğini yapmış askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.)

6. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kuramlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.

7. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.

8. Emekli olan tüm branş ve sınıf öğretmenleri ders ücreti karşılığı öğretmenlik müracaatında bulunabileceklerdir.

9. Türkçe, ilköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yabancı Dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) alanlarına başvuruda bulunacak adaylar KPSSP121 puan türünden sıralama yapılacaktır.

10.Yukarıda sayılan alanlar dışındaki diğer alanlara atanacaklar KPSSP10 puan türünde, öğretmenlik mezunu dışındaki diğer mezunlar KPSSP3 puan türünde sıralama yapılacaktır.

BAŞVURU İŞLEMİNİN YAPILMASI:

1. Üç İlçe için Başvuruda bulunan adaylar, başvuruda istenen evrakları eksiksiz olarak başvuru formuna ekleyerek Haliliye ilçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki(Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinin Eski Binası-İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yanı) Ücretli Öğretmenlik Bürosuna teslim etmeleri gerekmektedir.

2. Görevlendirme bilgileri başvuru formuna yazılan telefonlara veya e-posta adreslerine yapılacaktır. Bu sebeple bu bilgilerin doğru yazılması gereklidir.

İSTENECEK EVRAKLAR:

a) Başvuru Formu (web sitelerinden temin edilebilir.) Fotoğraflı ve imzalı olacaktır.

b) Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış/öğrenci belgesinin fotokopisi, (Onaylı)

c) Pedagojik Formasyon veya yüksek lisans belgesi (Fen Edebiyat Mezunları İçin Varsa)

d) Nüfus cüzdanın fotokopisi

e) Varsa İngilizce, Bilgisayar Kurs belgeleri

f) Resmi görev belgesi (Resmî görev yapan kişilerden istenecektir. Ayrıca görev yaptığı Kurum undan alacağı uygun görüş yazısı)

g) KPSS Sonuç Belgesi (Varsa)

h) 60 Saatlik Okul Öncesi Seminer Belgesinin Fotokopisi.

i) Adli Sicil Kaydı

j) Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylardan istenilecek) k) Emeklilik kimlik kartı fotokopisi

* Görevlendirmelerin, Müdürlüğe bağlı okul ve kurumların belirttikleri ihtiyaçlara göre yapılacağı bildirildi.

* Elektronik ortamda başvurusunu yapan adaylar kılavuzda belirtilen süre içerisinde istenilen belgeleri başvuru merkezine teslim etmek zorundadır. Başvuru merkezi tarafından belgelerin incelenmesi sonucunda başvuru şartlarını taşıyanların başvurulan onaylanacak, şartlan taşımayanların ise başvurulan reddedilecek.

#

10 Eyl 2014 - 00:00 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 1.022.077 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Urfanatik Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfanatik Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.