KESK'ten barış çağrısı

KESK Şanlıurfa Şubeler Platformu tarafından yapılan basın açıklamasında bölgelerde yaşanan çatışma ortamlarının son bulması için eylemlerinin

KESK Şanlıurfa Dönem Sözcüsü Mehmet Keklik, sendika binasında yaptığı açıklamada: “ Bölgede aylardır dev am eden sokağa çıkma yasakları sonucunda, yaşlı-çocuk demeden insanlar katledilmektedir. En insani hak olan eğitim, sağlık ve yaşam hakkının engellenmesine karşı duyarsız kalamayız. İki aylık bebekler öldürülürken, 80 yaşlarındaki insanlar katledilirken, evinde çocuğu ile oturan eğitim emekçisi kardeşimiz halen yoğun bakımda iken sessiz kalamayız. İnsan olmanın gereği olarak Urfa KESK Şubeler Platformu gerekli duyarlılığı oluşturmak için 3 günlük açlık grevi yapmıştık. Açlık grev i sonrasında yaptığımız açıklamada belirttiğimiz gibi bu hukuk dışı uygulamalar son bulana kadar eylem etkinliklerimiz devam edecektir. Bugünde KESK öncülüğünde ilimizde bulunan çeşitli STK'lar ile birlikte bölgedeki kamu emekçilerinin sorunlarını ve bölge halkının eğitim-sağlık sorunlarını yerinde görmek, incelemek ve dayanışmak için Cumartesi günü Şırnak iline gideceğiz. Umut ediyor ve inanıyoruz ki bu çığlığa tüm kesimlerden bir duyarlılık gelişir ve ölümler son bulur. KESK olarak dün olduğu gibi bugünde, yarında yaşamak v e yaşatmak için bütün gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. Savaş, savaş kararı alanların çocuklarının değil, emekçi halk çocuklarının gönderildiği bir cehennem demektir! Savaş sürdükçe halk konuşamayacak! Savaş sürdükçe kan ve gözyaşı akmaya devam edecek. Savaş sürdükçe onlar kasalarını dolduracak, halk yoksulluğa mahkum olacak” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından Keklik, yarın sabah 6’da Şırnak iline KESK olarak gidileceğinin de altını çizerek silahların susması çağrısında bulundu.

08 Ocak 2016 - Asayiş

urfanatik.com son bir ayda 513.441 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi