6 Avukat daha Cübbe giydi

Şanlıurfa'da avukatlık stajını tamamlayan 6 avukat yemin ederek ruhsatnamelerini aldılar. Baro Başkanı Hikmet Delebe Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun

Video için play'e tıklayın

Umut DELİ

Şanlıurfa’da, avukatlık stajını tamamlayan 6 avukat yemin ederek ruhsatnamelerini aldılar. Baro Başkanı Hikmet Delebe, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun STK’larla yaptığı toplantıyı eleştirerek kendilerinin bu toplantıya davet edilmediklerini ileri sürdü.

Şanlıurfa Barosunda staj gören 6 avukat, avukatlık yemini ederek cübbesini giydi. Stajını tamamlayan avukatlar için Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yemin töreni düzenlendi. Mesleki yeminlerini eden stajyerler, resmen avukat oldu. Toplantıya Baro Başkanı Hikmet Delebe, avukatlar ve aileleri katıldı. Başkan Delebe, stajını tamamlayan avukatlara mesleki yeminlerini ettirerek imzaladığı ruhsatnamelerini verdi. Yemin ederek ruhsatnamelerini alan avukatlara cüppelerini ise aileleri ve yanında staj yaptıkları avukatlar giydirdi.

Törende konuşan Baro Başkanı Hikmet Delebe, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun geçtiğimiz günlerde STK’larla yaptığı toplantıyı eleştirerek kendilerinin bu toplantıya davet edilmediğini belirtti. Bölgenin en güçlü baroları arasında yer aldıklarını ifade eden Delebe, şunları söyledi.

“Şanlıurfa Barosu her geçen gün büyüyor. Sayımız 700’ün üzerine çıktı. 150 civarında stajyerimiz bulunmakta. Bu rakamlarla Şanlıurfa Barosu bölgenin en büyük barolarından bir tanesidir. Şanlıurfa Barosu her seferinde es geçiliyor. Şanlıurfa Barosu, bölgedeki Diyarbakır Barosundan sonra en büyük baro hatta avukat sayımız Diyarbakır barosu dışındaki barolardan daha fazladır. Bölgenin en büyük ve en güçlü STK’ların başında geliyor iken Şanlıurfa Barosu Başbakanlığın STK’larla yaptığı toplantıya davet edilmiyor. Bundan dolayı Şanlıurfa Valisini aradım ve bunun sebebini sordum çünkü defalardır Başbakan STK’larla toplantı yaptığında Şanlıurfa barosu toplantıda yerini alamıyor. Şanlıurfa barosu mağdurun ve mazlumun yanında yer almaya devam edecektir. Biz Şanlıurfa Barosu olarak hiçbir siyasi partinin uzantısı olmayı düşünmüyoruz. Eğer burada özel bir kasıtla Şanlıurfa barosu çiziliyorsa bizim de artık buna göre bir tavır geliştirmemiz gerekiyor. Bölge baroları davetli Şanlıurfa’daki STK’lar davetli çözüm süreci, demokratikleşme süreci tartışılıyor ve konuşuluyor Şanlıurfa barosunu çizmişler ve 2-3 toplantıdır Şanlıurfa barosunu Başbakanla STK’lar toplantısına davet edilmiyor. Kendi adıma söylüyorum aslında toplantıya katılmak çok ta mühim değil ama ancak Şanlıurfa barosunu böyle görmezlikten gelmesi Şanlıurfa ve meslektaşlarımız açısından bir kayıptır” dedi.

03 Şubat 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 1.013.980 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa’da En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Hangisi?