13 İl Yöneticileri Şanlıurfa’da Bir Araya Geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Değerlendirme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen seminerde 13 İl Yöneticileri Şanlıurfa'da

Şanlıurfa Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Konferans salonunda Balıkesir, Bilecek, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova, Düzce ve Afyonkarahisar illerinden gelen yöneticilere yönelik 3 gün sürecek olan seminer, açılışı Milli Eğitim BakanlığıTemel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Fatih Başak, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Umut Yılmaz Han, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Yöneticisi Makbule Kuyucaklıoğlu, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Ünal’ın katılımı ile başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan seminerde bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Fatih Başak, İYEP’in ilkokul 3 ve 4. sınıflarına devam eden eğitim öğretim yılı içerisinde çeşitli nedenlerle Türkçe dersi okuma yazma, okuduğunu anlama becerileri ve temel matematik öğrenme alanında yeterli kazanımlara ulaşamayan öğrenciler için uygulanacağını belirtterek, İYEP’ in amaçları, hedef kitlesi, içeriği, öğrenci belirleme süreci, programın uygulama adımları, psikososyal destek uygulamaları, öğrencilere yaklaşım, izleme ve değerlendirme süreci, okullarda kurulacak kurul ve komisyonlar ve raporlama süreci hakkında detaylı bilgiler verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ise yaptığı konuşmasında ‘’ Her toplum, çocuklarının iyi bir eğitim alıp nitelikli bireyler olarak yetişebilmesi için uygun koşulların sağlanmasını öngörür. Ancak her toplumda bu koşulların yeterli düzeyde sağlanamadığı dezavantajlı çocuklar da vardır. Öğrencilerimizin özellikle ilkokulda temel becerileri kazanmaları sürecini olumsuz anlamda etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bizler öğrencilerimizi günün şartlarına uygun bilgi ve becerilerle donatıp bu bilgi ve becerileri de milli ve manevi değerlerle buluşturarak güçlü bir gelecek inşa etmek istiyorsak bu dezavantajları ortadan kaldırmak, çocuklarımıza nitelikli bir eğitim fırsat sunmak durumundayız.’’ dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası 3 gün sürecek seminer eğitmenler tarafından katılımcılara İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP)ile ilgili bilgilendirmeleri ile devam etti.

HABER MERKEZİ

10 Haziran 2019 - Eğitim

urfanatik.com son bir ayda 760.606 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?