Protestan din adamları Diyarbakır'da

- Kurtuluş Kiliseleri Baş Pastörü Özbek'in de aralarında bulunduğu 12 ruhani lider Vali Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak'ı

DİYARBAKIR

(AA) - Türkiye'deki 12 Protestan kilisesinin ruhani lideri, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Kurtuluş Kiliseleri Baş Pastörü İhsan Özbek'in de aralarında bulunduğu 12 ruhani lider, ValiAksoy'uziyaretleri sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile bir araya geldi.

Özbek, görüşme sonrasıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde yaptığı açıklamada,bölgede yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

İnsanların çektiği korkunç acı ve ölümlere seyirci kalamamanın yükü altında olduklarını, nefret, öfke ve çatışmanın çözüm getirmediğini kaydeden Özbek, "Bu korkunç girdaptan çıkılması için tüm tarafların barış için adım atması amacıyla yalvarmaya geldik. Gözyaşları ve çatışma dumanları arasında gözler göremez, akıllar düşünemez. Barış ve iyilik için adım atılamayan bu ortamda, 'duralım, yeniden düşünelim'denmesi için yalvarmaya geldik" diye konuştu.

Ülkedebarış içinde ve kardeşçe yaşama umutlarıolduğunu, bu umudunkilise önderlerini Diyarbakır'da buluşturduğunu aktaran Özbek,halkın iradesini yansıtan Meclisin, Cumhurbaşkanı'nın,hükümetin ve yerel yöneticilerinel ele vermesi gerektiğini belirtti.

"Konumunuz ne olursa olsun, bütün yurttaşlarımıza yalvarıyoruz, yarın olacak barışı bugüne çekmek için elinizi uzatın. Biz ülkemizi seviyoruz, en büyüğünden en küçüğüne kadar hem yöneticilerimizi hem de halkımızı her zaman dualarımızla bereketliyoruz. Sadece dua etmekle kalmayıp ülkemize barış gelene kadar bizler her kapıyı çalacağız" ifadesini kullananÖzbek, Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile görüşmek için randevu talebinde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

07 Ocak 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 513.441 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi