ESBALDER Üçüncü Orman Şurası tanıtım toplantısında

Esbalder Üçüncü Orman Şurasi Tanıtım Topl

Eskişehir Olta Balıkçıları ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER), Orman Genel Müdürlüğünde düzenlenen 3. Orman Şurası tanıtım toplantısında olta balıkçılarının sorunlarını ve taleplerini dile getirdi.

15 yıl aradan sonra önümüzdeki Ekim ayında düzenlenecek olan Üçüncü Orman Şurasının tanıtım toplantısı geçen günlerde Ankara Orman Genel Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıya katılan ESBALDER, Eskişehir’deki olta balıkçılarının sıkıntılarını, şikayetlerini ve taleplerini gündeme getirdi.

Olta balıkçısının her sorununu birer birer aktardıklarını dile getiren ESBALDER Başkanı Osman Demirtaş, "Toplantıda olta balıkçısının sorunlarını bir bir anlattık. Dile getirdiğimiz konular arasında; mecliste bekleyen 1380 sayılı yasanın değişmesi, dünyada katliam materyali olarak kabul edilen tırıvırı, profesyonel balıkçıların da kullandığı, ucuz ve çok balık yakalaması dolayısı ile sulardan toplanıp bakım masrafı olmamasından dolayı tercih edilen misina ağların tamamen yasaklanması, istihsal sahalarında da hafta içi yasakların kaldırılması, tüm olta balıkçısı sportif avcıların sporcu statüsü kazanması gibi isteklerimizi aktardık" şeklinde konuştu.

30 Temmuz 2019 Eskişehir- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 934.079 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?