Başkan Kaya’dan Doğu Türkistan açıklaması

Alperen Ocakları Vakfı Karabük İl Başkanı Ahmet Yasin Kaya Çin İşgali Altında Bulunan Doğu Türkistan'da İnsanlarin Yaşam Haysiyetlerinin Zorbalıkla

Alperen Ocakları Vakfı Karabük İl Başkanı Ahmet Yasin Kaya Çin işgali altında bulunan Doğu Türkistan’da insanların yaşam haysiyetlerinin zorbalıkla ellerinden alındığını söyledi.

Başkan Kaya, Doğu Türkistan’ın dünyanın en büyük açık hava hapishanesi hâline getirildiğini ve Çin’in baskılarıyla sindirilerek yok edilmeye çalışıldığını belirtti.

Çin zulmüne karşı koymaya çalışanların canlarını feda ettiklerini ifade eden Kaya, “Plânlı asimilasyon ve soykırım politikalarıyla özlerinden koparılmaya çalışılan soydaşlarımız, katil Çin’in bu zulmüne göğüs gerebilmek için canlarını feda etmektedir! Fakat hiçbir kutsalı olmayan Çin, kardeşlerimizin en insanî haklarını dahi kısıtlamakta ve insanca yaşama haysiyetlerini zorbalıkla ellerinden almaya kalkmaktadır” diye konuştu.

Başkan Kaya sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz orada haysiyetlerini ayakta tutmaya çalışırken bizi asıl yaralayan Çin’in adice zulmü değil Türk Dünyası ve İslâm Âlemin’in bu zulme topyekûn başkaldıramamasıdır. Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun da ifade ettiği gibi; ‘Eğer İslam dünyası müslüman arıyorsa Doğu Türkistan Müslümandır. Eğer Türk Dünyası Türk arıyorsa Doğu Türkistan Türk’tür. Eğer insanlık insan arıyorsa, Doğu Türkistan’da katledilen insanlıktır.”

07 Ocak 2020 Karabük- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 745.845 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?