İddialara başhekim açıklık getirdi

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde dün iddia edilen haberlere ilişkin Hastane Başhekimi Eyüp Şeyhanlı açıklama yaparak haberlerin

Ökçün
Video için play'e tıklayın

Umut DELİ

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde dün iddia edilen haberlere ilişkin Hastane Başhekimi Eyüp Şeyhanlı, açıklama yaparak haberlerin hastane hakkında yapılan haberlerin asılsız ve gerçek dışı olduğunu söyledi.

Dün Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde bazı hastaların ameliyathanede elektrik çarpmasından dolayı yanık nedeniyle başka hastanelere sevk edildiği haberlerinin yayınlanmasının ardından Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi Başhekimi Eyüp Şeyhanlı, haberlerin asılsız olduğunu ameliyathanenin de tadilat nedeniyle çok acil arz eden hastaların tedavilerinin yapıldığını belirterek şunları aktardı.

Hastanede tadilatın bittiğini ve hasta kabulünün normal bir şekilde devam ettiğini belirten Şeyhanlı: “ Dün hastanemizle ilgili bazı basın yayın organlarında asılsız haberler yayınlandı. Hastanemize başvuran hastaların yanım nedeniyle çevre illere sevk ettiğimiz yönüyle. Ancak bizim öyle bir hastalarımız kesinlikle olmamıştır, yanık nedeniyle başka illere ve ilçelere hasta sevkimiz olmamıştır. Aslında biz vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek için ameliyathanemizi tadilata aldık, bu tadilat sürecinde de acili doğumhane ve poliklinik hizmetlerinde her hangi bir aksama yaşanmadı. Genel sekreterlik ve Sağlık İl Müdürlüğü koordinasyonlu bir şekilde çalışarak acile başvuran ama acil olmayan hastalarımızı il içerisinde başka hastanelere ambulansları tarafından sağlıklı bir şekilde transferleri sağlandı. Ben yine özellikle belirtmek isterim vatandaşlarımız bu tür haberlere kesinlikle inanmasın, bizim kesinlikle yanık nedeniyle sevk ettiğimiz bir hastamız yoktur“ diye konuştu.

Ayrıca, Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde ameliyathanede yapılan ve son bulunan tadilat çalışmalarında elektrik tesisatları, boru, cihazlar, yatak, sedyeler tamamen yenilendi.

14 Aralık 2015 - Sağlık

urfanatik.com son bir ayda 489.540 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi