'Anayasa değişikliğiyle başkanlık sistemine geçiş süreci yaşayacağız'

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Türkiye'nin önemli mesafeler kat ettiğini belirterek 'İnşallah önümüzdeki süreçte bizi

Bakan Sema Ramazanoğlu, bakanlığının yürüttüğü 'Kadın Sağlığı Projesi' kapsamında geldiği Diyarbakır'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Vali Hüseyin Aksoy'u ziyaret eden Ramazanoğlu'nu, projenin bütün Türkiye'ye kapsadığını belirterek, şöyle dedi:
"Biz bunu daha önce pilot birkaç ilimizde başlatmıştık. Şuanda çalışma alanımız bütün bir Türkiye. Tabi hassas olan bölgelerde daha yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu projenin bugün ben bir gönüllüsü olark çalışacağım. Bakanlığımızın bakanı olarak değil. Bakan olarak buradayım ama sahada da aynı zamanda doktor kimliğimle ailelerimizi ziyaret edeceğiz. Onlarla beraber olacağız. Bu proje inşallah Türkiye'nin sosyal problemleri için ciddi anlamda adım attığımız bir projemiz."
Bakan Ramazanoğlu ve beraberindekiler Vali Hüseyin Aksoy ile basına kapalı bir görüşme yaptıktan sonra Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Kadın Sağlığı Projesi' konulu panele katıldı. Ramazanoğlu, panele katılan kadınlara meme kanseri, menopoz ve beslenme konularında bilgi verdi. Panel Ramazanoğlu'nun konuşmasından sonra basına kapalı devam etti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, panelden sonra Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Bakan milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal, İl Başkanı Muhammed Akar ile partililer karşıladı. Diyarbakır'a ne ilk gelişleri ne de son gelişleri olacaklarını ifade eden Ramazanoğlu, şöyle konuştu:
"Diyarbakır; her zaman gönül coğrafyamızda olan bir şehrimiz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın bütün Türkiye çapında başlattığımız bir projemiz var. ADEP projemiz. Aile, sosyal destek projemiz. Projemizin başlattığımız ana yerlerden birisi Diyarbakır. Bu proje çerçevesinde 20 gündür bizim sosyal hizmet uzmanlarımız, psikologlarımız, sosyal psikologlarımız sahada çalışıyorlar. Ev ziyareti yapıyorlar. Vatandaşlarımızla tek tek görüşüyorlar. Bu projenin amacı belli sayıdaki ailelerin bir sosyal danışmanı olacak. Ve bu sosyal danışman bu ailelerin her şeyi ile ilgilenecek. Hedef kitlemiz kadınlar ve çocuklar. Ekiplerimiz sahada çalışıyorlar. Onların sahadaki çalışmalarını yerinde görelim ve o çalışmalar bizde destek verelim dedik. Buradan çıktıktan sonra mahallerdeki bir kaç ailemizi ziyaret edeceğiz. Bugün bir saha çalışanı olarak o aileleri ziyaret edeceğim. Onlarla beraber oturacağım, onların derdini dinleyeceğim."
"BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇİŞ SÜRECİ YAŞAYACAĞIZ"
Terörle mücadelenin elbette biteceğini söyleyen Bakan Ramazanoğlu, terör ile mücadelenin mutlaka biteceğini ileri demokrasi yolunda yürüyen Türkiye'nin ileri demokrasi yolundaki yürüyüşüne engel olamayacağını anlattı. Ramazanoğlu, şöyle devam etti:
"2023 ilk hedefimiz dünyada ekonomide ilk 10'a girmiş bir Türkiye, ekonomisi güçlü bir Türkiye, demokrasisi ileri Türkiye. Özgürlükleri ve insan hakları bağlamında ileri bir demokrasi yaşayan bir Türkiye olarak bütün mücadelemizi, bütün uğraşlarımızı veriyoruz. Son 12 yılda hem yasal zeminde yaptığımız hem de onun pratiklerinde yaptığımız uygulamalarla Türkiye gerçekten çok önemli mesafeler kat etti. Demokrasi anlamında, hukuksal zemin anlamında da. İnşallah önümüzdeki süreçte bizi bekleyen en önemli adımlardan bir tanesi anayasa değişikliğimiz. O anayasa değişikliğiyle beraber yeni bir sisteme yani başkanlık sistemine geçiş sürecini yaşayacağız. Türkiye artık sorunlarını daha dinamik çözebilen bir ülke durumuna gelecek. Yönetim konusunda hem tek seslilik hem daha emin adımlar atan bir ülke haline gelecek. Bu siyasi ekip Ak Parti'nin 317 milletvekiliyle yeni anayasayı yapma konusundaki iradesine ümit ediyoruz ki parlamentoda destek verip Türkiye'ye artık dar gelen anayasa gömleğini üzerinden çıkarmış olacak."
Bakan Ramazanoğlu daha sonra sokağa çıkma yasağı süren Sur İlçesi'nden göç eden bazı aileleri ziyaret etti.Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR/DİYARBAKIR, (DHA) -

30 Ocak 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 523.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?