Dicle Elektrik’e Karşı Girişilen Algı Operasyonu Geri Tepti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa'ya yapacağı ziyaretin öncesinde Dicle Elektrik Dağıtım'ı zor duruma sokmak isteyenler

Üzerinde

TEDAŞ

(Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.) yazısı bulunan sepetli bir kamyonet ile Cumhurbaşkanının konuşma yapacağı Rabia Meydanı’na bir siyasi partiye ait olan pankartı asarak enerji şirketini ‘tarafmış’ gibi göstermek isteyenlerin bu oyunu, yapılan suç duyurusu sonucunda bozuldu.

Algı Operasyonu Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi Şanlıurfa’ya gelecek olmasını fırsat bilen bazı çevreler, provokasyon için düğmeye bastı.

Bölgede elektrik ile ilgili tüm kurum veya kuruluşların Dicle Elektrik Dağıtım (DEDAŞ) olarak biliniyor olmasından istifade etmek isteyen bu çevreler, üzerinde TEDAŞ yazan bir sepetli kamyonet ile bir siyasi partiye ait olan pankartı, Cumhurbaşkanının konuşma yapacağı Rabia meydanındaki direklere astık. Söz konusu bu pankartlar asılırken çekilen fotoğraflar da araç, Dicle Elektrik Dağıtım’a aitmiş algısı oluşturmak bunun üzerinden dezenformasyon yapmak isteyenlerce sosyal medya üzerinden servis edildi.

Araç DEDAŞ’a Ait Değil

Yaşanan bu durum üzerine Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren enerji şirketi, zaman geçirmeden Dicle Elektrik Dağıtım’ı kamuoyu nezdinde tarafmış gibi göstermek isteyen bu çevreler ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Savcılık talimatıyla başlatılan soruşturma sonucunda, bir devlet kurumu olan TEDAŞ’ın ismini taşıyan ancak Dicle Elektrik Dağıtım gibi bu kurumla da alakası olmayan kamyonet bulundu. Kamyonette bulunan 2 kişi ise ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

‘’Asla İzin Vermeyeceğiz’’

Yaşananlar üzerine Dicle Elektrik Dağıtım’dan yapılan açıklamada, ‘’Tam da Cumhurbaşkanımızın Şanlıurfa’ya yapacağı ziyaret öncesinde planlı olduğu çok açık olan insafsız bir provokasyon ile karşı karşıya bırakılmak istendik. Şirket avukatları olayla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunmuş ve yapılan tahkikat sonunda aracın şirketimize ait olmadığı ortaya çıkmıştır. Şirketimizin isminin karalanmaya çalışanlara karşı tüm yasal haklarımızı sonuna kadar koruyacağımızın bilinmesini istiyoruz. Şirketimizi böyle bir ortamda tarafmış gibi göstermeye kimsenin hakkı yoktur.’’ denildi.

11 Nisan 2017 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 472.707 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi