Vali Şahin’den Açık İhale Talimatı

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyeti'nin de aralarında olduğu Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (GGF) Ercan Atay Başkanlığı'nda

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (GGF), Ercan Atay Başkanlığı’nda, Batman’a gitti. ŞanlıurfaÇalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak ve üyeler ile diğer illerin başkanları Batman Valisi Hulisi Şahin’i ziyaret etti.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Vali Şahin, ‘’

Valilik olarak, yerel basını destekliyoruz. İlimizde yayınlanan her gazeteye 25 aboneliğimiz var, önemli günlerde ilan vererek hem milli ve dini bayramlarımızı içselleştiriyoruz hem de gazetelerimizi destekliyoruz. Ayrıca doğrudan teminlerle ilgili genelge yayınladım. Kurumlar ihale kanunu yetkilerini kullanarak bazen daha pratik olduğu için kullanabiliyor. Ama mümkün mertebe açık ilana gidilmesi talimatım var. Fakat yeni bazı uygulamalar var, örneğin e ihale sistemi. Bunlar, yerel gazetelerde yayınlanmıyor. Bu sorun bizimle alakalı değil, basın örgütleri tarafından çözülmesi gerekiyor. Öte yandan gazetelerin sağlam mali yapıya kavuşması için abonelik çalışmaları yapmalısınız. Pastayı küçülten fazlaca yerel gazetenin çıkarılması meselesine el atmalısınız. Örneğin Batman’da 20 gazete yayınlanıyor. Bu normal mi? 7–8 gazete olsa pasta dilimi büyür mü, daha sağlıklı bir yapı olur mu, bunları tartışmalısınız” dedi.

‘’Güçlü Basın, Güçlü Ülke Ve Güçlü Türkiye Demektir’’

Valiş Şahin; ‘’ Güçlü basın, güçlü ülke ve güçlü Türkiye demektir. Biz, basının özgür oluşuyla övünüyoruz. Basının kontrollü olmasını istemeyiz. Basın tabi ki özgür olacak, gördüğünü yazacak. Basın olmalıdır ve özgür bir basın olmalıdır. Bunu için de güçlü mali bir yapının olması gerekiyor”

dedi

09 Eylül 2019 Batman- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 610.557 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?