Tatlıses Ünlü Yapımcıdan Şikayetçi Oldu

İbrahim Tatlıses eski eserlerinden oluşan 'Tatlıses Klasikleri' adlı albümü kendisinden izin almadan piyasaya sürdüğünü ileri sürdüğü

İbrahim Tatlıses Albümünü İzinsiz Piyasaya Sürdüğü Gerekçesiyle Yapımcı Erol Köse'den Şikayetçi Oldu

İbrahim Tatlıses'in eski türkülerinden oluşan albümü "Tatlıses Klasiği"ni izinsiz çıkaran yapımcı Erol Köse, 98 bin TL tazminata mahkûm oldu. Ünlü sanatçı Tatlıses, türkülerini yeniymiş gibi piyasaya sürdüğünü iddia ettiği Erol Köse'ye faiziyle birlikte 166 bin liralık icra başlattı.

İzinsiz Türkülerini Yeniymiş Gibi Piyasaya Sürdüğünü İddia Etti

Günaydın'ın haberine göre; İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne başvuran sanatçı, kendisinden izin alınmadan eski türkülerinin yeniymiş gibi yayımlandığını iddia etti.

İbrahim Tatlıses Albümünü İzinsiz Piyasaya Sürdüğü Gerekçesiyle Yapımcı Erol Köse'den Şikayetçi Oldu

Erol Köse 98 Bin Tl Tazminat Ödeyecek

İbrahim Tatlıses dilekçede, "Dava konusu albümün piyasadan toplatılmasını, albümün satışının ve dağıtımının durdurulmasını talep ediyoruz. Şimdilik 5 bin lira maddi tazminat ile 30 bin lira manevi tazminatın davalılardan tahsiline karar verilmesini istiyoruz" dedi. Mahkeme, "Tatlıses Klasiği" albümünde İbrahim Tatlıses'in seslendirdiği 10 eserin izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Erol Köse'nin 98 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

Albümün Satışının Yasaklanması Kararı Büyük Bir Gazetede Yayımlanmasına Karar Verildi

Albümde ünlü şarkıcının fotoğrafının kullanılması nedeniyle de kişilik haklarının ihlal edildiğini ve haksız rekabet oluştuğunu belirten mahkeme ayrıca Tatlıses'e 10 bin TL maddi, 10 bin TL de manevi olmak üzere 20 bin TL tazminat ödemesine hükmetti. Albümün ve CD'lere ilişkin her türlü reklam, promosyon, tanıtım, ilan, TV'de yayımlama, çoğaltma, dağıtım ve satışının yasaklanmasına hükmeden mahkeme kararın bir büyük gazetede de yayımlanmasına da karar verdi.

166 Bin Liralık İcra Takibi Başlattı

Karar sonrası İstanbul İcra Müdürlüğü'ne başvuran Tatlıses, alacağını yasal faiziyle birlikte 166 bin lira olduğunu belirterek, Köse hakkında icra takibi başlattı.

HABERLERCOM

24 Temmuz 2018 - Magazin

urfanatik.com son bir ayda 1.065.525 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa’da En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Hangisi?