Türkiye, Almanya ve Hollanda'ya Karşı AİHM'e Gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya ve Hollanda başta olmak üzere Türk bakanlara karşı faşistçe uygulamalar yapan ülkeleri Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine

Aile BakanıFatma Betül Sayan Kaya'ya karşı yapılan skandal uygulamalarla zorbalığı zirveye taşıyanHollanda,Almanyave yasakçıAvrupaülkelerine karşı "uluslararası areneda gerekenin yapılacağını" açıklayanCumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, hangi adımların atılacağına dair ilk ipuçlarını verdi.

"AT İZİ İT İZİNE TAM KARIŞTI"

ATV-A Haber ortak yayınında konuşanCumhurbaşkanı Erdoğan,Hollanda'daki olaylarda 17 gözaltı olduğunu hatırlatarak Erdoğan "Köpeklerle, atlarla saldırdılar. Orada işte at izi it izine tam karıştı. Batının gerçek yüzünü gösteriyorlar. Biz böyle görmek istemezdik" dedi.

"

MERKEL

, SANA YAZIKLAR OLSUN YA!"

AlmanyaBaşbakanıMerkel'in deHollanda'ya destek verdiğini hatırlatan Erdoğan "VeAlmanya'nın şansölyesi deHollanda'nın yanında yer alıyor. Sana yazıklar olsun ya. Dermek ki sen de aynı kafadasın. Bu, bu demektir. Yanındayım dediğine göre o da demek ki aynı kafada" ifadelerini kullandı.

BÜTÜN BAKAN ARKADAŞLARIMAİHM'E GİDECEK

Erdoğan, atılacak adımlarla ilgili ise şunları söyledi:

Bunların yaptığının neABmuktesebatına neVenedik, hiç bir yana, ne İnsan Hakları neyannamesine, hiç bir yere uymaz. Bunlar hukuk tanımazdır. Bunlar işlerine geldiği zaman kendilerine göre uluslararası hukuktan bahsederler. Biz bunlarıAİHM'de de yaşamadık mı? Şimdi göreceksiniz,AİHM'e de gideceğiz. Bütün bakan arkadaşlarımızın hepsi, gerekli yerlere müracaatlar yapacaklar. Ben verilecek kararı da şimdiden biliyorum. Ama biz gerekeni yapacağız. Biz yapallım, onlar bildiklerini okusunlar. Ha ondan sonra biz de bildiğimizi okuyacağız.Türkiyegüçleniyore artık. Bize o kadar güçlenemez diyorlar. Biz de diyoruz ki güçleneceğiz.

13 Mart 2017 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 489.517 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi