Tatlıses el attı yapılmadı, vatandaş yaptı bitme aşamasına geldi

7 Nisan 2012 yılında ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in Urfa'ya gelerek temel attığı Camii'nin inşaat çalışması yılardır sürerken

7 Nisan 2012 yılında ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in Urfa’ya gelerek temel attığı Camii’nin inşaat çalışması yılardır sürerken Vatandaşlar ve hayırseverler tarafından yaptırılan camii inşaatı ise kısa sürede tamamlandı.

Türkiye’de iş adamları ve ünlülerin yardımı ile yapılan hayır işlerinin inşaat ve yaptırımları kısa sürede biterken Şanlıurfa’da ise bu durum tersine döndü.

2013 yılında Şanlıurfa’nın en büyük camisi olarak inşaatına başlanan ve ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in bile gelerek temeline yardım ettiği hatta yerel ve ulusal basın yayın organlarında “İBO ESKİ MESLEĞİNE GERİ DÖNDÜ” başlığı ile haber yapılan camiinin İnşaattı ne yazık ki halen sürüyor.

Öte yandan ise, hayırsever ve vatandaşlar tarafından ŞUTSO yanında dış yapımı tamamlanan camii inşaatı ise birkaç ay içerisinde tamamlanırken aradaki farkı gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi.

Genelde bu gibi dini ibadet yerlerinin kısa sürede yapılması gerekirken Dünyaya nam salmış olan İmparator İbrahim Tatlıses’in temelini attığı eliyle demir bağladığı caminin inşaatının tamamlanmaması ve halen dış yapının bile yapılmaması tepkilere neden olmaya başladı.

Tatlıses’in temeline yardımcı olduğu Mevlana Celaleddin-Rum-i Camii ve Külliyesi inşaat sorumlusu Serhat Gür, Gazetemize yaptığı özel açıklamada caminin 2012 yılından buyana devam ettiğini belirtti.

Mevlana Celaleddin-Rum-i Camii ve Külliyesi inşaat sorumlusu Serhat Gür, “ Camimiz halkımızın destekleri ile ayakta durmaya çalışıyor. Burada Güneydoğunun en büyük projesi olduğundan dolayı halkın desteği gerekli. Biz bazı yerlerde reklam yapmaya çalışıyoruz ama yeterli olmuyor. Hayır sever vatandaşların desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

Ayrıca, Şanlıurfa İl müftüsü İhsan Açık Gazetemize konuyla ilgili yaptığı açıklamada söz konusu camiinin inşaat çalışmasına maddi destek için Diyanet İşleri başkanlığına yazı gönderdiklerini en kısa sürede yardımın yapılacağını ve paranın aktarılacağını vurguladı.

06 Mayıs 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 854.884 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?