'Askeri yardım verilirse IŞİD'i bitiririm'

IRAK'ta IŞİD ile savaşan Kürdistan Bölgesel Yönetimi Zerevani Özel Kuvvetler Komutanı General Aziz Veysi Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri'nin

IŞİD'in Musul'u ele geçirdiği 9 Haziran 2014 tarihinden bu yana Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin en seçkin birliği olarak gösterilen Zerevani Özel Kuvvetleri bir çok cephede savaşa katıldı. Özellikle Musul çevresinde görev yapan Zerevani güçlerinin Genel Komutanı General Aziz Veysi de çatışmanın başladığı ilk günden bu yana cephede yer aldı. 1.5 yıla yaklaşan süredir savaşı bizzat cepheden yöneten Aziz Veysi, IŞİD ile girilen çatışmaların çoğuna katıldı. General Veysi, karargahının bulunduğu Batı Dicle Cephesi'nden Avrupa ülkeleri ve Amerika'ya çağrıda bulundu.

'TERÖRÜ TÜM AVRUPA'YA YAYACAK'

IŞİD'in Ortadoğu'da kullandığı vahşi terör yöntemlerini bundan sonra sadece Fransa değil tüm Avrupa'da yayacağını söyleyen General Aziz Veysi, Avrupa ve Amerika'nın en son gelişmiş askeri ve istihbarat teknolojisine sahip olmasına rağmen, IŞİD'e karşı mücadelede hava saldırılarının ötesine gidemeyeceğini öne sürdü. Aziz Veysi şöyle konuştu:

"Aylardır, Amerika öncülüğünde koalisyon güçlerine ait savaş uçakları Irak ve Suriye'de IŞİD hedeflerini bombalıyor. Şimdiye kadar bu bir sonuç vermedi. IŞİD'i ezmek ve bitirmek istiyorsan, mutlaka sahada savaşmalısın. Biz iki yıla yakındır sahada IŞİD'le göğüs göğüse savaşıyoruz. Dünyayı tehdit eden bu barbar çete örgütünü biz inancımızla, irademizle ve kurban vererek durdurduk, gerilettik ve yendik. Askeri yardım ve destek verilirse IŞİD terör örgütünü eğitimli peşmerge gücümle her sahada bitiririm."

24 Kasım 2015 - Asayiş

urfanatik.com son bir ayda 754.779 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?