Eyyübiye Belediyesi O İddiaları Yalanladı!

Eyyübiye Belediyesi bazı internet sitelerinde çıkan haberi yalanlayarak yazılı açıklamada bulundu.

Hakettiniz
Haber albümü için resme tıklayın

Eyyübiye Belediyesi Yerel bir internet sitesinde Belediyeye dönük, gerçeklikten uzak ve gerekli araştırma yapılmadığı anlaşılan ve sonuç itibariyle kamuoyunu yanlış ve yanlı bilgilendiren haberi yalanlayarak sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Eyyübiye Belediyesi sosyal medya hesabından şu paylaşımlara yer verd;Yerel bir internet sitesinde Belediyemize dönük, gerçeklikten uzak ve gerekli araştırma yapılmadığı anlaşılan ve sonuç itibariyle kamuoyunu yanlış ve yanlı bilgilendiren habere dair, başta Eyyübiye’deki hemşerilerimizi ve tüm muhatapları bilgilendirme ve aydınlatma gereği hasıl olmuştur. Sürecin şeffaf yürütülmesi ve ilana ilişkin tüm prosedürlerin doğru işletilmesi sebebiyle kamuoyunun da malumu olduğu üzere, Belediye Başkanlığımızca, sınırlarımız içerisindeki 20 mahalleyi kapsayan toplam 918 hektarlık alanda kaçak yapılaşmanın ve çarpık kentleşmenin önlenmesi, imar planına aykırı yapılan yapıların tespiti için hali hazır durumun haritalandırılması, fotoğraflanması ve bu sayede gerekli teknik veri için altlık oluşturması için tespit işlerinin yapılması amacıyla bir ihale yapılmıştır. Haberde belirtilenin tam aksine yapılan ihale dokümanlarında da anlaşılacağı üzere;

a) İhale dokümanında mahalle sayılarının belli olduğu

b) Teknik şartnamede herhangi bir özel şart konulmadığı,

c) İlgili Meslek Odasından bilgi alınarak ve ilgili piyasa araştırması yapılarak yaklaşık maliyetin ve fiyatlamanın belirlendiği,

d) İşin kırımının belirlenen muhammen bedelin %56,88 oranında azaltılarak ileri sürülen teklife ihale edildiği

e) İşi alan firmanın, Belediye Başkanımızla bir yakınlığının olmadığı,

f) Dosya ve kapsamdan işin olağan akışı ve ihalenin doğal sürecine aykırı bir yön olmadığı, görülmüştür.

Belediyemize ve Başkanımıza yapılan asılsız suçlamalar ile ilgili olarak yasal süreç başlatma hakkımız ve Basın Kanunu ile Türk Ceza Yasası bağlamındaki hak arayışımız saklı kalmak üzere, yapılan bu iftira ve hakaretlerin takdirini kamuoyuna bırakmaktayız. Şeffaflık ve dürüstlük ilkesi ile sarsılmaz adımlar ile yürüyen Belediyemizin, iş bu hususa konu evraklarının incelenmek üzere herkese açık olduğunu da özellikle belirtmek isteriz. Bu kutlu yürüyüşte başta Eyyübiyeli hemşerilerimizin ve tüm Şanlıurfalıların arkamızda olduğunu güçlü biçimde hissetmekteyiz.

Kamuoyuna saygı ile arz olunur.

11 Aralık 2019 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 529.776 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?