Telafi eğitimine gönderilen öğrenciler geri döndü

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı ve yaşanan çatışmalardan dolayı eğitimleri aksayan 8 ve 12´inci sınıf öğrencileri

Silopi'de hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için 14 Aralık 2015'te uygulanmaya başlanan 19 Ocak 2016'da ise sonlandırılan sokağa çıkma yasağı kapsamında başlayan operasyonlar nedeniyle okula gidemeyen, 8 ve 12inci sınıf öğrencileri 23 Ocak tarihinde telafi eğitimlerini almak için Batman'a gönderilmişti. Herhangi bir zorunluluk gerektirmeyen ve gönüllülük esasına göre eğitim alan öğrenciler, telafi eğitimlerini tamamladıktan sonra Batman'dan ayrılarak Silopi'ye döndü. Okul önlerine minibüsler ile bırakılan öğrenciler, velileri tarafından karşılandı.
Batman'da kendilerini çok güzel karşıladıklarını ifade eden 8inci sınıf öğrencisi Esma Sansur, Batman'dan memnun olarak ayrıldığını söyledi. Gündüz eğitiminin yanı sıra geceleri de etüt yaptıklarını belirten 8inci sınıf öğrencisi Nalin Şavluk, sosyal aktivite olarak sinemaya gittiklerini ifade etti. 8inci sınıf öğrencileri Asmin Açar ve Pınar Bilgeç Batman'da aldıkları telafi eğitimleri için eğitimcilere teşekkür etti.
Kızı Esma Sansur'u okul önünden almaya gelen baba Ahmet Sansur, kızına sarılarak özlem giderdi. İki hafta önce Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirme ile kızını Batman'a gönderdiğini belirten baba Sansur, "Eğitimi için varımız yoğumuz ile çalışıyoruz. Batman'da çocuğum aldığı eğitimle güzel bir şekilde ilerleme kaydetmiş. Kızlarımıza, çocuklarımıza yaptıkları bu destekten dolayı Allah herkesten razı olsun" dedi.

07 Şubat 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 487.300 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi