“Oluşan sorunlara çözüm bekliyoruz”

'Oluşan sorunlara çözüm bekliyoruz” Murat ÇİFTÇİ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarayönü caddesinde yapılan yol çalışmalarının

“Oluşan sorunlara çözüm bekliyoruz”

Murat ÇİFTÇİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarayönü caddesinde yapılan yol çalışmalarının ardından esnaf mal indirip bindirmeden dolayı sıkıtılar yaşadığını dile getirerek yetkililerden oluşan sorunlara çözüm beklediklerini ifade ettiler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sarayönü caddesinde geçtiğimiz günlerde çalışmalar başlatmıştı. Çalışmalar sonucunda Haşimiye’den Sarayönü caddesine kadar olan yol ikiye bölünmüştü. Yolun sağ tarafının tamamı Belediye otobüslerine ayrılmış yolun sol tarafı ise normal yol olarak araç trafiğine açılmıştı.

Konu ile ilgili Sarayönü caddesinde bulunan esnaflardan bazıları yolun bu şekilde ikiye ayrılmasının ardından mal indirip bindirmede sıkıntı çektiklerini ifade ettiler.

“YOLDAN DOLAYI MÜŞTERİ GELMİYOR”

Sarayönü caddesinde bulunan esnaflardan Ahmet Kav muhabirimize yaptığı açıklamada sıkıntılarını şu şekilde dile getirdi; “Araçlarımızın indirme ve bindirmelerinde sıkıntılarımız mevcut, parkometre kaldırılacaktı parkometreler halen duruyor. Aracımızı dükkânımızın önüne getirdiğimiz zaman indirme bindirme yapamıyoruz. Müşteri gelmiyor buraya artık. Yoldan dolayı müşteri gelmiyor. Belediye tarafından asfaltlama yapıldı burada asfaltlama tarihi dokuya uygun değildir yanlıştır biz buna karşıyız. Belediye yetkilileriyle yapmış olduğumuz görüşmelerde sıkıntılarımızın giderileceği söylendi. Maalesef halen eskisi gibi duruyor. Otoparklarımız yetersiz. Mallarımızı indirme bindirme konusunda yetkililerden acilen bir çözüm bekliyoruz.”

“HIZ KESİCİ KASİSLER TAKILSIN”

Araçların aşırı hız yaptığını belirten Kamiran Garip, “Sarayönü caddesinde araçlar çok hızlı şekilde gidiyorlar. Hızı engelleyici kasisler bu caddeye konulmalıdır. Sürücülerin bu caddeden hız yapması olası kazalara davetiye çıkarıyor. Yol çalışmalarının ardından yol ikiye bölündü bundan dolayı otopark sıkıntısı yaşıyoruz. Temizlik konusunda belediye biraz zayıf önceden haftada bir araçlar gelip burada kaldırımları temizlerlerdi şuanda temizlik zayıf” dedi.

“MAL İNDİRİP BİNDİRMEDE SIKINTI YAŞIYORUZ”

Yolun ikiye bölünmesi kendilerini zor durumda bıraktığını ifade eden Ömer Sürmeli, “Bu yolun yarısının otobüslere ayrılması bence fazla bir uygulama her esnaf sabahları dükkanın önünde mal indirmesi gerekiyor. Mal indirip bindirmede sıkıntı yaşıyoruz. Bundan dolayı sıkıntılarımız mevcuttur belediye yetkilileri bu sıkıntımıza çare bulsun” dedi.

Esnaf, yolun yapıldığına sevindiğini belirtirken oluşan sorunlara çözüm bulunmasını istiyor.

19 Mart 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 627.031 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?