Siverekli Araştırma Görevlisi Şairin İlk Kitabı Çıktı

Şanlıurfa'nın ilçeleri arasında eğitime önem veren bu güne kadar sinema edebiyat müzik dünyasına kazandırdığı sanatçılarla ön plana çıkan

Ahmet sözen
Haber albümü için resme tıklayın

Genç şairler arasında bu güne kadar şiir kitabı yayınlayan onlarca şair bulunuyor. Bu genç şairlerden bir araştırma görevlisi, genç akademisiyken İbrahim Doyumğaç’ın oldu.

Adıyaman Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak görev yapan İbrahim Doyumğaç'ın ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış birçok makalesi, ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sunduğu bildirilerinin yanı sıra alanda kitapları da bulunan Siverekli genç akademisyen Doyumğaç'ın 2018 yılında yayınladığı "Gözyaşı Çiçeği" adlı şiir kitabı duygusal bir dille okuyucuyla buluşmuştur. Akademisyen, yazar, araştırmacı ve şairin iç sesinin bir yansıması olarak okuyucu karşısına çıkan "Gözyaşı Çiçeği" şiir kitabı "duyguların ağlayışı" niteliğindedir. Her bir dize ve şiir hakikat çağrı sevgiye özlem niteliğindedir. "Vera", "Sesleniş", "Siz", "Yağmur", "Öte" ve "Türkü" adlı şiirler şairin bir iç sesinin dizelerde yankılanmasıdır. Şairin şiirlerinden "Siz" şiiri öznedir; "Vera", özlemdir; "Sesleniş" ağlayıştır; "Yağmur" bir umuttur; "Türkü" hasrettir ve "Öte" şiiri ise ölümdür adeta. İlk okunduğunda basit gibi görünen genç akademisyen, yazar, araştırmacı şairin şiirleri üzerinde düşünüldükçe ayrı bir derinliğinin olduğu anlaşılmaktadır.

26 Ağustos 2019 Şanliurfa/ Siverek- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 628.356 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?