Halfeti yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi

Halfeti Belediye Meclisi Ocak ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Eş Başkanı Mustafa Bayram tarafından yönetilen toplantıda yeni

Halfeti Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunun 20. Maddesi gereğince 2016 yılının Ocak ayı olağan toplantısı gerçekleştirdi. Belediye hizmet binasındaki başkanlık makamında alınan ve 2016 yılının ilk meclis toplantısı olan birleşmeyi Belediye Eş Başkanı Mustafa Bayram yönetirken, Belediye Eş Başkanı Ayşe Durmuş ve belediye meclis üyeleri de tam kadro toplantıya katıldı. Açılış konuşması ile başlayan toplantıda Eş Başkan Mustafa Bayram içerisinde bulunduğumuz sürece değinerek, özellikle bölgede yaşanan kaos ortamının yerini biran önce barış ve demokrasiye bırakması temennisinde bulundu. Ardından gündem maddelerine geçildi.

Toplantıda girilen yeni yıla ilişkin faaliyet ve düzenlemelere ilişkin hazırlanan 9 gündem maddesi görüşüldü.
Gündem maddelerinde 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikası Kanununun 32. maddesi gereğince Sosyal Denge Tazminatı ödenmesi için sözleşme yapmaya dönük belediye başkanına yetki verilmesi görüşülerek karara bağlandı. Ardından mülkiyeti belediyeye ait olan 530 parsel nolu 233,57 M2 arsa vasıflı taşınmazın satışının yapılması görüşülerek oy çoğunluğuyla karara bağlandı. Diğer bir madde olan 5393 sayılı kanunun 25. maddesi gereğince denetim komisyonun oluşturulması kararlaştırıldı. Ardından 5393 sayılı kanunun 32. maddesi gereğince meclis başkan ve üyelerine huzur hakkı verilmesi görüşüldü. Yine 2016 yılında Belediye Meclisi’nin tatil olacağı ayın belirlenmesi maddesi de görüşülerek toplantının ilk oturumu son buldu.

İKİNCİ GÜN DEVAM EDİLDİ

Bugün devam edilen toplantının ikinci oturumunda ise ilk olarak, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı yeni açılması planlanan Sara Kadın Merkezi Yönetmeliği maddesi mecliste görüşülerek karara bağlandı. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nün Görev ve Çalışma Yönetmeliği'ne eklenecek maddelerin görüşülerek bağlandı. Ardından belediyede çalışmakta olan sözleşmeli personellerinin ücretlerinin belirlenmesi görüşüldü. En son olarak da 2016 yılında zabıtalara fazla mesaiyi verilmesi görüşüldü ancak mevcut haliyle devam edilmesi kararlaştırıldı.
Tüm gündem maddelerinin görüşülmesi ardından meclis toplantısı son buldu.

07 Ocak 2016 Şanliurfa/ Halfeti- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 836.490 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?