Gaziantep'te 5 kişinin öldüğü kavga

- Mal paylaşımı nedeniyle aralarında husumet bulunan iki aile arasında çıkan ve 5 kişinin öldüğü kavgaya ilişkin hazırlanan iddianamede 22 sanık

GAZİANTEP

(AA) - Gaziantep'te 4ay önce5 kişinin öldüğü,3kişinin yaralandığı iki aile arasındakisilahlı ve bıçaklı kavgaya ilişkin 12'situtuklu 22sanık hakkında toplam 104 yıl müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame, 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, Bozan Polat'ın kızı Aynur Polat'ın, Süleyman Akar'ın oğlu Bilal Akar ile evli olduğu ve İngiltere'de yaşayan çiftin 2 yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmasının ardından ailelerarasında mal paylaşımı nedeniyle anlaşmazlık çıktığıbelirtildi.

Bozan Polat'ın oğlu Serdar Bolat'ın olay günüEydibaba Mahallesi'ndeki birakrabasının düğününe gittiği ve burada karşılaştığı Akar ailesinin fertleritarafından darbedildiği ifade edildi.Bunun üzerine Bozan Polat'ın, Akar ailesinden 4 kişininçalıştığı taksi durağına geldiği ve bu kişilerin iş yerindeçalıştırılmamasınıaksi taktirde araçların zarar göreceğini söylediği belirtildi.

İddianamede, durumdan haberdar olanAkar ailesinin fertlerinin yanlarına aldıkları av tüfeğiyle durağın yakınında beklemeye başladığı, gruptan ayrılan Süleyman Akar, Remzi Akar, Mahmut İnce ve Ahmet Gülmez'in durakta bekleyen Bozan Polat ile konuşmaya geldiğiancak bir anda kavganın başladığı vurgulandı. İddianamede, kavgayı görenAkar ailesi fertlerinin tüfekle ateş açarak taksi durağına geldiği, Serdar Polat'ın da aracındaki av tüfeğiyle gruba ateş açtığı ifade edildi.

Kavgada,Bozan Polat'ın olay yerinde öldüğü,yaralanan Remzi Akar,Mahmut İnce,Ahmet Gülmez, Süleyman Akar, Salih Akar,Mustafa Akarve olayla ilgisi bulunmayan Mehmet Acar'ınyakındaki özel hastaneye kaldırıldığıkaydedildi. Olay yerinden ayrılan Serdar ile Sait Bozan kardeşlerin, anneleri Fatma Bozan'ı alarak tekrar olay yerine döndüğü veAkar ailesinin diğer fertleriyle yenidenkavga ettikleri aktarıldı. Bu sırada Fatma Polat'ın yeğeni Halil BaranGülmez'i boğazından bıçaklayarak öldürdüğü belirtilen iddianamede, yaralanan Ahmet Gülmez, Remzi Akar ve Mahmut İnce'nin de hastanede yaşamını yitirdikleri belirtildi.

- İstenen cezalar

İddianamede, sanıklardanSerdar ve kardeşi Sait Polat hakkındaRemzi Akar, Mahmut İnce veAhmet Gülmez'i öldürülmesiyle ilgili üçerkez müebbet hapis, Süleyman, Mustafa ve Salih Akar'ın yaralanmasıyla ilgili öldürmeye teşebbüsiddiasıyla üçerkez müebbet hapis veAkarailesinden 16 kişiyi öldürmeye teşebbüsiddiasıyla da onaltışarkezayrı ayrı müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi.

Fatma Polat'ın, Halil Baran Gülmez'in bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin müebbet hapis,o sırada olay yerinde bulunan oğulları Serdar ve Sait Polat daeylem ve fikir birliği içerisinde 'kasten öldürme' suçunu işledikleri iddiasıyla ayrı ayrı müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Sanıklardan Salih Akar (36), Süleyman Akar, Mustafa Akar (29), Abdullah Akar (25), Mustafa İnce, Ali Akar, Salih Akar (33), Muhittin Akar, Mustafa Akar (39), İbrahim Gülmez, Serdar Gülmez, Ümit Gülmez, Osman Akar, Mazlum Akar, Mahmut Akar, Abdullah Akar (34), Engin Ulucan, Mustafa Erdil ve Müslim İnce,Bozan Polat'ın öldürülmesine ilişkin fikir ve eylem birliği içerisinde oldukları iddiasıyla müebbet veSerdar ileSait Polat'ı öldürmeye teşebbüs iddiasıyla da ayrı ayrı iki kez müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi.

21 Aralık 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 492.200 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi