Vekil Yıldız Başkan Yardımcısı Oldu!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız Başkan Yardımcısı oldu.

Ibrahim Yavuz
Haber albümü için resme tıklayın

Urfanatik Gazetesi Haber Merkezinin edindiği bilgiye göre AK Parti Şanlıurfa Milletvekiliİbrahim Halil YıldızAK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Özellikle Şanlıurfa halkının beğenerek takip ettiği başarılı vekilinyeni görevinde de başarılı olacağına inanılıyor. Peki AK Parti Şanlıurfa Milletvekili olan aynı zamanda MKYK Üyesi Av İbrahim Yıldız'ın yeni görevi tam olarak ne?

AK PARTİ GENEL MERKEZ HALKLA İLİŞKİLER

HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI GÖREV TANIMI -1

AK Parti Halkla İlişkiler Başkanlığı, Tüzük ve Programımızda yer alan ilkeler doğrultusunda merkez ve taşra teşkilatı ve yerel yöneticileri halkla ilişkiler konusunda bilgilendirmek; bu amaçla belirli günlerde kamuya dönük etkinliklerde bulunmak, sendikalar ve mesleki kuruluşlar başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve hemşehri dernekleriyle diyalog içine girmek, vatandaşın sesini duyurmak istediği yere ulaşmasına yardımcı olmak, Partinin yapacağı açık hava toplantılarını organize etmek üzere oluşturulmuştur.

HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI GÖREV TANIMI -2

Bu çerçevede, Partimizin misyonu, vizyonu, temel amaç ve ilkelerine uygun olarak halkla ilişkiler politikalarının belirlenmesi doğrultusunda çalışmalar yapmak, Mesleki kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri ile sürekli ve kalıcı ilişkiler kurmak ve geliştirmek, Belirli günlerde ve uygun zamanlarda halka dönük dinlendirici ve katılımcı etkinlikler düzenlemek Partimizin Genel Merkez ve alt kademe birimlerinde çalışan personelini ve alt kademe teşkilat mensuplarımızı, ilgili birimlerle koordineli olarak, halkla ilişkiler konusunda bilgilendirmek, bu amaçla rehber, broşür, el kitabı vb. yayınlar hazırlamak, Sessiz yığınların sesi olmak üzere, vatandaşın sesinin duyurulmasının yardımcısı ve takipçisi olmak, Genel Merkez tarafından yapılması kararlaştırılan, açık hava toplantılarının hazırlık, organizasyon ve icrasını Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile koordineli olarak sağlamak, Taşra teşkilatlarımızın vakfı, dernek, birlik, kahvehane, iş yeri ve esnafa yönelik ziyaret programı yapmalarını takip etmek,

HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI GÖREV TANIMI -3

Halkımızın yoğun olarak katıldığı festival, şölen, şenlik, piknik gibi etkinliklerde Partimizin halkla birlikte olmasını ve temsilini sağlamak, AK PARTİ İletişim Merkezi’ni (AKİM) uygun ve gerekli olan yerde kurmak, merkeze ulaşan bilgileri ilgililerine ulaştırmak, geri dönüşümlerini takip etmek, Dini ve resmi bayramların Genel Merkez ve alt kademe teşkilatlarımızda kutlanmasını sağlamak, dini bayramlarda geleneksel hale gelen siyasi partiler arası bayramlaşma heyetlerinin oluşturulmasını takip etmek, yoksul ve kimsesizlerle ilgili bayram ziyaretlerini Sosyal İşler Başkanlığı ile koordineli olarak planlamak ve gerçekleştirmek, İlgili birimlerle koordineli biçimde hükümet uygulamaları ve Parti politikalarıyla ilgili beklenti, etki ve kanaatlerin ölçümünü yapmak, Partimizin geniş halk kesimleri ile meslek kuruluşları nezdinde tanıtım çalışmalarını, Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile koordineli olarak sağlamak, Ve Genel Başkan ile MYK tarafından verilecek görevleri icra etmek Başkanlığın görev alanındadır.

HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞININ FAALİYETLERİ

AK Parti İletişim Merkezi(AKİM)
6 Mart 2003 tarihinde Türkiye’de siyasal iletişim alanında “dönüm noktası” olarak nitelenebilecek bir ilk gerçekleştirilmiş ve AK Parti İletişim Merkezi faaliyete geçmiştir. Kurulduğu günden bu yana sistemimize ’in üzerinde başvuru yapılmıştır. Değerlendirilen başvuruların tümü üzerinde çalışılmakta olup, %84’üne geri dönülmüş ve %62’si olumlu sonuçlandırılmıştır.

AKİM’in İşleyişi AKİM, ülkemizde bugüne değin hiçbir siyasi parti tarafından uygulanmayan bir halkla ilişkiler modelidir, Vatandaşlarımız merkezi yönetim ve parti ile ilgili dilek/şikayet, talep veya önerilerini, web sitemizden başvuru formunu doldurarak yahut telefon, mektup, faks veya bürolarımıza kişisel başvuru ile AKİM’e iletmekte ve tüm başvurular bu amaçla geliştirilen özel bir yazılım üzerinde çalışan veritabanına kaydedilmektedir, AKİM aracılığıyla vatandaşlarımız tüm dilek, şikayet, öneri, talep ve eleştirilerini, ilgili kamu kurumlarına, seçtikleri milletvekillerine, T.B.M.M.’deki ilgili komisyona veya AK Parti Genel Merkez yöneticilerine iletebilmektedir, Başvurular ilgili kurum/kişiler nezdinde görevlilerimizce takip edilip, başvuru sahibine alınan sonuç iletilmektedir, Böylelikle AK Parti ile tüm vatandaşlarımızın doğru ve eşit şartlarda ve çift yönlü iletişim kurması sağlanmaktadır.

Neden AKİM? Türkiye’de siyasi partiler, ağırlıklı olarak seçim dönemlerinde toplumla yoğun iletişim kurmaktadır, Seçmenlerin herhangi bir gerekçeyle siyasi partilere rahatça ulaşması için parti teşkilat mensupları ile kişisel tanışıklığının bulunmasının yararlı olduğu kanaati yaygındır. Bu kanaat, vatandaşlar arasında ayrımcılık yapıldığı düşüncesine sebep olmaktadır, Her iki durum da bir partinin halkla ilişkileri açısından yanlıştır ve seçmen sadakatini zayıflatmaktadır, Bu sakıncaları ortadan kaldırmak amacıyla, parti ve mensuplarıyla doğrudan bir ilişkisi olmasa da “bütün” vatandaşların her istedikleri zaman partiye ve hükümete yönelik dilek/şikayet, talep veya önerilerini iletebilecekleri bir kanal olarak AKİM kurulmuştur.

29 Tem 2017 - 08:55 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 1.524.249 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Urfanatik Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfanatik Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa En Başarılı Milletvekilini Seçiyor!