Bozkırın Ortasındaki "Sahil" Canlandırılıyor

Güneydoğu bozkırının ortasındaki Birecik Baraj Gölü sayesinde sahil kenti görünümüne sahip Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde İçişleri Bakanlığınca

Güneydoğubozkırının ortasındakiBirecikBaraj Gölü sayesinde sahil kenti görünümüne sahipŞanlıurfa'nınHalfetiilçesinde İçişleri Bakanlığınca belediyeye yapılan görevlendirmenin ardından sahil yenileme ve genişletme çalışması yürütülüyor.

İçişleri Bakanlığınca 4 ay önce görevden alınan belediye başkanının yerine KHK kapsamında vekaleten görevlendirilenHalfetiKaymakamıŞeref Albayrak, tarihi taş evleri ve doğal güzellikleriyle Güneydoğu'nun "saklı cenneti" olarak nitelendirilen ilçenin bacasız sanayisini harekete geçirmek için çaba gösteriyor.

Belediyece başlatılan sahil yenileme ve genişletme çalışmasıyla turistlerin ilçede daha fazla vakit geçirerek ilçe ekonomisine katkı sağlaması hedefleniyor.

"Sahil düzenlemesi 1 kilometreye sıkışmış"

Albayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada,Halfeti'nin bölgedeki en önemli turizm merkezlerinden olduğunu ancak daha önce turizm adına çalışma yapılmadığını söyledi.

İlçeyi her yıl binlerce turistin ziyaret ettiğini belirten Albayrak, şöyle devam etti:

"EskiHalfeti'de yaklaşık bir kilometrelik sahile sahibiz. Bu sahil düzenlemesi 1 kilometreye sıkışmış durumda. Eski Halfetiye yakın Çekem köyümüz bulunuyor. Yaklaşık 2,5 kilometre uzaklıktaki köye kadar sahil düzenlemesi yapmayı planlıyoruz. Burayı tamamladığımız zaman yaklaşık 4 kilometrelik bir sahile sahip olacağız. Bu düzenlemeyle EskiHalfeti'de bir kilometreye sıkışan turizmi rahatlatmış olacağız."

"Halfetiilk defa çalışma ve hizmet gördü"

Turizm işletmecilerdenİbrahim Karamanda ilçede daha önce bir çalışma yapılmadığını ifade ederek duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Düzenlemeyle sahilin çok güzel bir görünüme kavuşacağını aktaranKaraman, "Kaymakam bey, görevlendirme ile atandıktan sonraHalfetiilk defa böyle bir çalışma ve hizmet gördü. Çalışmalar şu anda çok güzel gidiyor, inşallah hep böyle devam eder." dedi.

Çalışmanın işletmelerin yanı sıra ilçe halkı ve turizme büyük katkı sağlayacağına işaret eden Kahraman, yapılacak hizmetler sayesinde daha fazla turistin ilçeyi gezmeye geleceğine inandığını vurguladı.

"Daha hijyenik, güzel bir ortam oluşacak"

İşletmecilerdenAli Kılıçise 17 yıl önce turizme açılan ilçenin Güneydoğu'nun "incisi" veya "saklı kenti" olarak nam saldığına dikkati çekti.

İlçede bugüne kadar belediyecilik hizmetlerinin geciktiğini söyleyen Kılıç, şunları kaydetti:

"Sahil yenileme ve güzelleştirme çalışması daha önce yapılması gereken bir hizmetti. Şimdiki sahil projeleri yapılandırmada tabii ki güzel. Yani çöp yığınından her şeyden arındırılacak güzel bir yer olacak burası. Gelen insanlar için daha hijyenik ve daha güzel ortam oluşacak. İlçemiz gelecek vadeden bir yer haline gelecek."

30 Nisan 2017 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 1.036.624 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa’da En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Hangisi?