Emektar Boyacılar

Her mevsim caddelerde boyacılık yapan boyacılar yılın her günü belirli yerlerde boyacılık yapmaya devam ediyor. Şanlıurfa'nın caddelerinde mesailerini

Şanlıurfa’nın caddelerinde duvarının dibine dizilmiş ayakkabı boyacıları. Her biri on yıllarını vermiş sokaklarda ayakkabı boyacılığına. Soğuk sıcak, yaz kış demeden günlük 20 30 TL kazanç için caddelerde sokaklarda ayakkabı boyuyorlar. Kiminin var 5 çocuğu kiminin var 10 çocuğu ama hepsinin derdi ortak; ev geçimi için ayakkabılara fırça sallamak. Dile kolay 36 yıl, soğuk, sıcak demeden her gün, 20 30 TL için o duvar dibinde beklemek.

HAVALAR ISINDI YÜZLERİ GÜLDÜ

Urfa’nın Caddelerinde yaz kış demeden çalışan boyacılar zorlu kış şartlarının geçmesi ve soğuktan kurtulmaları bir nebzede olsa yüzlerinin gülmesine vesile oldu. Her gün 20 30 TL evlerine götürmeye çalışan boyacılar zorlu kış şartlarını geride bırakıp havaların sıcaklığında fırça salamaya devam ediyor. Urfanatik Gazetesi olarak boyacıların dertlerine ortak olduk.

“AKŞAMA KADAR BURDA OTURMAK KOLAY DEĞİL”

Urfa’da 30 yıldır boyacılık yapıp geçimini sağlamaya çalışan Mehmet amca işin zorluklarını dile getirdi. Mehmet amca: “sabahın erken saatlerinde burada oturup iş bekliyoruz akşama kadar bir sandalye üstünde oturup iş yapmak kolay değil. Şimdi havalar biraz ısındı güzel oldu da işimizi gerçekten çok zor günde 20 30 TL arası para kazanıyorum 5 çocuğum var onların okulları var okusunlar diye çalışıyorum. Zorlu kışı geride bıraktık biraz olsun yüzümüz güldü.” Açıklamalarında bulundu.

“HASTAYIM AMA ÇALIŞMAK ZORUNDAYIM”

Zorlu kış şartlarını geride bırakıp sıcak havalarda boyacılık yapmaya devam eden boyacılardan Hasan Al’da işin zorlularını anlattı ve ekledi. Al: İşimiz gerçekten çok zor bu mesleği yapmak dışında bir meslek yapmam çok hastayım tansiyon desen şeker desen bütün hastalıklar varama mecburum bu iş yapmaya akşama kadar kuru bir işkembenin üstünde oturup fırça sallamak kolay değil ev geçindiriyorum. Şimdi geçim çok daha zor, işler eskisi gibi değil. Eskiden buralara günde 1000 tane yabancı gelirdi, şimdi ise gelen bir tek yabancı yok buda işlerimize sekte vurdu.” dedi.

28 Mart 2017 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 523.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?