Urfalı öğrencilerin tarihe yolculuğu

Eğitime ve gençlere yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile birlikte anlamlı bir projeye

Video için play'e tıklayın

Orta öğretim ve Lise'lerde eğitim gören gençlere yönelik başlatılan "Şanlıurfa'yı Tanıyalım" projesi kapsamında, gençlerde aidiyet duygusunu pekiştirmek ve Şanlıurfa'nın tarihi yapısını ve kültürel değerlerini geliştirmek amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak protokol imzaladı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Milli Eğitim İl Müdürü Metin İlci tarafından gerçekleştirilen anlamlı çalışmada Şanlıurfa'da eğitim gören öğrencilere Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik yerlerine gezi düzenlenecek.
Milli Eğitim İl Müdürlüğünün belirleyeceği okullarda Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen günlerde öğrencilere ücretsiz ulaşım sağlanarak, rehberler eşliğinde tarihi ve kültürel yerleri gösterilecek.
Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman gençliğe ve eğitime önem verdiklerini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.
Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür anlamlı çalışmalara her zaman imza atacaklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortak bir çalışma başlattık. Bütün ilçelerimizdeki gençlerimize yönelik başlatmış olduğumuz ortak çalışma ile gençlerimizin Şanlıurfa'mızı tarihi ve turizm değerlerini tanımasını amaçlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Turizme yönelik büyük çalışmalarımız var. Şanlıurfa, tarihi mekanlarıyla, kültürel varlıklarıyla ve inanç merkezleriyle gezilmesi görülmesi gereken illerden bir tanesidir. Şanlıurfa gençliği Şanlıurfa'mızı tanıması amacıyla; Şanlıurfa arkeolojik müzesi, kent müzesi ve görülebilecek tüm tarihi ilçeleriyle Şanlıurfa gençliğimize tanıtmaya karar verdik. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz görüşmelerde, istiareler neticesinde gençler için tarihi ve kültürel değerleri öğrenmekleri ve aynı zamanda bu tarihi mekanları incelemeleri için gençlerimize yönelik ücretsiz ulaşım imkanı sağlıyoruz. 13 ilçeden Orta okul ve lise öğrencilerimize arkeologlar eşliğinde , tarihi bilinci yüksek olan kadromuz ile tarihi ve kültürel mekanları gezdirip kentin tarihini ve kültürünü öğrenmelerini sağlayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokolün Şanlıurfa'mıza ve bütün gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi
Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu bu projeden dolayı öğrenciler adına ve Milli Eğitim Müdürü olarak şükranlarımı sunuyorum. ‘Şanlıurfa'yı Tanıyalım’ projesi kapsamında bütün ilçelerimizden öğrencilerimizi alıp Şanlıurfa merkez ve tarihi yerlerini gezip görmelerini sağlayacağız. Bu çalışma ile gençlerimizde aidiyet duygusunu geliştirmiş olacağız. Allah'ın izniyle Büyükşehir Belediyemizle bu tür çalışmalarımızı sürdürerek hem eğitime hem de gençliğimizin bilinçli bir şekilde yetişmesine olanak sağlayacağız. Hayırlı olmasını dileyerek katkılarından dolayı Büyükşehir Belediyesine öğrencilerimiz adına tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
Öğrencilerin tarihe yolculuk yapacakları otobüsleri inceleyen Başkan Çiftçi, otobüslerin içini gezerek, yolculuk esnasında otobüslerde öğrencilere yönelik Şanlıurfa tanıtım filmleri, belgeseller ve çeşitli tanıtım unsurlarının yer alacağını ve profesyonelce hazırlanmış bir proje olduğunu belirtti.
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından proje kapsamında temin edilen 2 adet otobüsle kent genelinde eğitim gören öğrenciler ücretsiz gezdirilerek, çeşitli kumanyaların yer aldığı gezi programına katılacaklar.

11 Ocak 2016 - Eğitim

urfanatik.com son bir ayda 494.914 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi