Urfalı vatandaşların su faturası isyanı

Şanlıurfa'nın Büyükşehir olmasının ardından Urfalılar su faturalarında sıkıntı yaşamaya başladı. Faturaların yüksek geldiğini iddia eden

Urfanatik.com Whatsapp Haber Hattından faturalarının resimlerini çekerek haber merkezimize ulaştıran vatandaşlar sorunların gündeme getirilmesini istedi. Faturalarının fazla geldiğini iddia eden Şanlıurfalılar; “ Büyükşehir olmamızın ardından su faturaları da büyüdü. Sürekli artan faturalar artık canımızdan bezdirdi. Asgari ücretteki artış fazlasıyla alınıyor” dedi.

Su faturasında yer alan KDV, ÇTV ve Atık su paralarının faturadan daha fazla olduğunu belirten Vatandaşlar; “ Vergilerin toplamı faturamızdan daha fazla ayrıca atık su parası ödüyoruz. Tesis var mı olamayan bir tesisin neden parasını alıyorlar” ifadelerini kullandı.

SU FATURALARINDA YENİ SİSTEM GELİYOR

Öte yandan görüşünü aldığımız ŞUSKİ yetkilileri su faturalarında sıkıntı olmadığını faturalarında sıkıntı olduğunu düşünenlerin ŞUSKİ’ye başvurmaları gerektiğini belirtti.

ŞUSKİ’nin yeni bir sisteme geçmek için çalışmaların devam ettiğini belirten yetkililer; “ ŞUSKİ olarak birçok şehirde kullanılan katlamalı sisteme geçmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Katlamalı sistemi kullanan Belediyeler ile görüşmelerimiz devam ediyor. Katlamalı sistem 0-10 ton arası kullananlara farklı ücretlendirme, 10-20 ton kullananlara farklı ücretlendirme şeklinde sıralanıyor. Bu ücretlendirme 50 ton ve üzerine kadar 10 ton aralıklarla devam ediyor. Yani 0-10 ton arası kullanan ile 20-30 ton arası kullanan aynı ücretlendirmeye tabi tutulmayacak. Tonaj arttıkça ücretlendirme artacak, bu şekilde israfın önüne geçmeyi de hedefliyoruz. Sistem hakkında çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın yararına bir durum olduğunu düşünürsek faaliyete geçireceğiz ve Urfalı hemşerilerimiz kullandığı kadar su faturası ödeyecekler” şeklinde konuştu.


Sizde çevrenizde gördüğünüz olumsuzlukları, yaşanan olayları, ya da güzel anılarınızı Urfanatik.com Whatsapp Hattı

0 530 959 43 01

numaralı telefondan bize ulaştıra bilirsiniz...

16 Ocak 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 487.300 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi