Urfa'dan Mazlum Suriye halkına 4 TIR yardım daha

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye arkasında Şanlıurfa Suriye Yardım Platformu ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Suriyelilere

Video için play'e tıklayın

Şanlıurfa İtfaiye Daire Başkanlığında gerçekleşen yardım dağıtımına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, Suriye Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, Anadolu Gençlik Derneği, İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kaytan, Yangın Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ay katıldı.

300 BİN SURİYELİ YARDIM BEKLİYOR!

Burada kısa bir açıklama yapan ve yaklaşık 300 Bin Suriyeli vatandaşın yardım beklediğinin altını çizen Suriye Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem,;” 3 gün önce Birleşmiş Milletlerin raporu açıklandı. Şu anda Halep’in kırsalında 300 bin insan açlıkla karşı karşıya. BM’nin tek işi rapor hazırlamak. Şer güçleri gece gündüz demeden sivil halkı bombalıyor. Bombalardan kaçan insanlar, kendilerine uzatılacak el bekliyorlar. Bizde Şanlıurfalı sivil toplum kuruluşları olarak 5 yıldan beri başta Şanlıurfa Büyükşehir Belediye’mizin katkılarıyla valiliğimiz, iş adamlarımız ve STK’larımızın oluşturmuş olduğu hayır kervanında bugünde o insanların sofrasına bir tas çorba gitsin diye, boğazlarına bir tas su gitsin diye 4 tır insani yardım gönderiyoruz. Şanlıurfa’mızda Sivas ilinin 2 katı üzeri Suriyelileri misafir ediyoruz. Suriyelileri barındırırken de ensar kardeşliğimizi gösteriyoruz. Bu durum insanlığımızın bir gereğidir. Ne zaman bir zulüm ve katliam varsa biz hep o insanların yanında yer alacağız.” Dedi.

“URFA, 100 SENE ÖNCESİ RAKKA’YA BAĞLI İDİ”

Yaklaşık 100 yıl önce Urfa Rakka’ya bağlı olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar,:”Bugün çok anlamlı bir gün. Sınır ötesine 267’nci yardım tırını gönderiyoruz. Ya dinde kardeşim, ya da yaradılışta bir eşim’ diyen bir milletin evlatlarıyız. İnancımızın gereği budur. Bu millet ne zaman bir mağdur var ise dinine, ırkına bakmaksızın yanında olmuştur. 500 yıl önce Yahudileri kucakladık. Nazi Almanya’sını kucakladık. Saddam’ın zulmünde kaçanlara sahip çıktık. Bugün Esad’in zulmünden kaçanlara sahip çıkıyoruz. Osmanlı coğrafyasının neresinde ne var ise biz sorumluyuz. Urfa, 100 sene öncesi Rakka’ya bağlı idi. Birileri geldi, aramıza bir tel örgü çekti. Onlar bizim kardeşlerimizdir. Urfa merkezde yaşayan 3 kişiden biri Suriyeli. Suriyelilerin ülkemizde ne işleri var diyenlere sesleniyorum. Bosna’dan gelenlerin Türkiye’de ne işi varsa, Kırcıali’den gelenlerin ne işi var ise, Selanik’ten gelenlerin bu ülkede ne işi var ise Suriye’den gelenler de bu ülkenin sahibidir.” Diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından protokol tarafından TIR’lara insani yardım malzemeleri konularak yardımlar gönderildi.

12 Temmuz 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 969.070 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?