Şanlıurfa’da 'rekabet çalıştayı' düzenlendi

Şanlıurfa'da GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve BM Kalkınma Programı tarafından 'Güneydoğu Anadolu Bölgesi için kapsayıcı sürdürülebilir

Bir otelde düzenlenen çalıştaya;

GAP

BölgeKalkınma İdaresi Başkanı Sadarettin Karahocagil, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Daimi Temsilci Yardımcısı Motilla Dimovska, bölge illerinin vali yardımcıları ile ekonomi uzmanları katıldı. İki gün devam edecek çalıştayın, açılışında konuşan GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, rekabet gündemi ile bölgenin rekabet gücünü yükseltmeyi amaçladıklarını söyledi. Karahocail, şöyle dedi:

"Rekabet gündemini 2008 yılında uygulamaya koyduk. Bu çerçevede oldukça fazla çalışma yapıldı. Yenilenebilir enerji, organik tarım alanlarında ve turizm alanlarında çok ciddi çalışmalar yapıldı. Artık kurumsallaşma aşamasındayız. Şanlıurfa’da yenilenebilir enerji ve enerji verim merkezi kuruldu. 2015 yılı itibariyle bu büyük rekabet gündeminin bitirilmesi gerekiyordu. Bu rekabet gücümüzün artırma çalışma alanının bitirilmemesi gerektiğini düşündük. Bu açıdan rekabet gündemini yenileyeceğiz. 2011 yılından başlayan bir Suriye krizi var. Bu çerçevede bölgemizde 1 buçuk milyona yakın Suriyeli misafirimiz var ve bu bölgeye yeniden bakmak durumundayız. Dünya ve Türkiye değişti ve hedeflerimizi tekrarlamamız lazım daha somut ve yüksek hedefler ortaya koymamız gerekiyor."

04 Şubat 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 487.011 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi