Halfeti'de şiddete karşı farkındalık yaratılacak

Halfeti Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü Şubat ayını 'Şiddet ayı' ilan ederek bu ay içerisinde ilçede bir dizi eylem ve etkinlikle

Halfeti Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü, Şubat ayı gündemini “Kadına Yönelik Şiddet İdeolojiktir” şiarıyla ilçede gerçekleştireceği bir dizi eylem ve etkinlik ile kadına dönük şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmaya çalışacak. Çalışmalar kapsamında panel, seminer, mahalle toplantıları, broşür dağıtımı, afiş çalışması, yüz yüze görüşmeler, eğitimler ve anket çalışmaları yapılacak.

Belediye Kadın Politikaları Müdürlüğü; kadına cinsiyeti nedeniyle fiziksel, sözel, ekonomik, duygusal, cinsel şiddet olmak üzere çeşitli şekillerde zarar verilmeye devam edildiğine dikkat çekerek, "Devlet ve hükümetin sistematik olarak desteklediği bu durum kadını baskıyla denetim altına almakta ve kadınlara karşı özellikle fiziksel şiddet vakaları da bu nedenle gündemden düşmemektedir. Günümüzde hızla yaygınlaşan kadına yönelik şiddet vakalarının pek çok nedeni olabileceği gibi şiddetin toplumumuz tarafından sorun çözme yolu olarak benimsenmiş olması, kadına şiddet algısının normalleştirilmeye çalışılıyor. Ayrıca bu durum sosyal öğrenme yoluyla da nesilden nesile aktarılmaktadır" açıklamasında bulundu.

02 Şubat 2016 Şanliurfa/ Halfeti- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 492.200 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi