“Kırsal, şehir merkezi ayrımı yapmıyoruz”

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından her ay rutin olarak yapılan İl Danışma Meclisi Ocak ayı Toplantısı GAPTEM Konferans Salonunda yapıldı.

Video için play'e tıklayın

GAPTEM

Konferans Salonunda yapılan Ocak Ayı Danışma Meclis Toplantısının bu ayki konuğu Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci oldu.

Başkan Ekinci 30 Mart 2014 tarihinden itibaren bu güne kadar yapmış oldukları çalışmaları ve bundan sonra yapacakları çalışmaları ve projeleri ile ilgili bir sunum yaparak bu çalışmalar hakkında bir slâyt gösterisi eşliğinde katılımcılara Belediye hizmetlerini anlattı.

GAPTEM Konferans Salonunda yapılan toplantıya AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve AK Parti 23. Dönem Erzurum Milletvekili Dr. Saadettin Aydın ve AK Parti Giresun eski Milletvekili ve AK Parti Şanlıurfa İl Koordinatörü o Adem Tatlı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu Başkanı M. Kasım Gülpınar, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanvekili İsa Kızıldemir, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanı Sedat Ertürk, AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü’nün yanı sıra AK Parti ilçe Başkanları Belediye Meclis Üyeleri ve AK Partililer katıldı.

Slayt eşliğinde yapılan ve yapılacak olan çalışma ve projeleri katılımcılara aktaran Başkan Ekinci, çalışmalarının tüm hızıyla devam edeceğini belirtti. Başkan Ekinci, ‘’Eyyübiye ilçemiz yeni kurulan bir ilçedir. 30 Mart sonrasında hepinizin bildiği gibi varoşların olduğu bir ilçe, nüfus bakımında Şanlıurfa’nın en büyük ilçesidir. 368 bin nüfuslu bir ilçedir. 31 ilden büyüktür, Kamu adına kiralaya bileceğimiz hiçbir binanın olmadığı, iskân olmadığı bir ilçedir. Dolayısıyla da engelsizlerin bile engellerle karşılaştığı bir ilçede tabii ki engellerinin önlerindeki engel biraz daha fazla, bunları ortadan kaldırmak adına da Türkiye’de ilk olan 3 G Sistemini kurduk. Eyyüp Peygamber makamında Engelliler Koordinasyon Merkezi’ne ayırdığımız yerde kurduğumuz sistemle engelli kardeşlerimiz yüz tanıma sistemi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaatlarını rahatlıkla yapabiliyorlar. Buda resmi olarak kabul görülüyor. Bunu da inşallah hem belediyemizdeki de veya diğer kurumlardakiler de test ekmek kaydıyla ulaşım noktasında bu engelleri de aradan kaldırmak oluruz.” Dedi.

Şehir merkezi ve kırsal ayırımı yapmadan hizmetlerini eşit şekilde dağıttıklarını sözlerine ekleyen Başkan Ekinci şunları söyledi; ‘’2019’a kadar stratejik planlarımızı oluşturduk. Bu stratejik plan kapsamında da çalışmalarımıza devam ettik. Yeni ilçe olduğu için dolayısıyla makine parkı olmayan bir ilçe, hızlı bir şekilde makine ihtiyacımızı karşıladık. Halkımızın kullanımına sunduk. Yaklaşık 150 bin metrekarelik kilitli parke döşeme işi yapıldı. Gerek şehir içi gerekse de kırsalda çalışmalar devam ediyor. Şehir içinde fiziki mekân hazırlığına başladık. 1 metrekarelik alanı olmayan bir belediye olarak durmadan çalışıyoruz. 117 kırsal mahalle ve 200 mezramız var bunların yüzde 90’nını bitirdik. Yine kırsalda 80 tane kırsal konak hizmete sunuldu. 40 mahallenin mezarlık düzenlemesi yapıldı.”

01 Şubat 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 487.300 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi